7. února 2018 18:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Plyšový tygr zaměstnal několik jednotek skotské policie. Ohrožoval krávy

Plyšový tygr odložený v kravíně ve skotském městečku Peterhead o víkendu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plyšový tygr odložený v kravíně ve skotském městečku Peterhead o víkendu... | foto: facebook

PETERHEAD(BRITÁNIE) Plyšový tygr odložený v kravíně ve skotském městečku Peterhead o víkendu zaměstnal několik útvarů místní policie včetně zásahového týmu. Policii přivolal velmi rozrušený farmář, který hračku považoval za živou šelmu. Pravda vyšla najevo až po 45minutovém zásahu, napsala ve středu agentura AP.

„V sobotu večer nám telefonoval mimořádně rozrušený občan,“ popsal situaci inspektor Peterheadu George Cordiner. „Ať se ten telefonát mohl jevit jako neobvyklý, každé nahlášení potenciálního nebezpečí pro veřejnost se musí brát vážně,“ řekl.

Čtyřiadvacetiletý farmář poslal policii i rozmazanou fotografii tygra posazeného uprostřed kravína. „Neměl jsem žádné pochyby, že je skutečný. Na smrt mě to vyděsilo. Bál jsem se, že mi sežere všechny krávy, než se ho policii podaří zastřelit,“ řekl Bruce Grubb. Na jeho úsudek prý neměl vliv alkohol, přestože šel krávy zkontrolovat uprostřed večírku, který na farmě zrovna pořádal pro přátele. „Byl jsem naprosto střízlivý,“ řekl.

Jak se napodobenina šelmy do kravína dostala, nebylo ihned jasné. Podle listu The Scottish Sun mohlo jít o žert.

Nebylo to poprvé, co se britští policisté ocitli v pohotovosti kvůli plyšovému tygrovi. V květnu 2011 byl v akci v jihoanglickém Southamptonu kromě ozbrojených strážců zákona také vrtulník, když několik obyvatel upozornilo na bílého tygra sedícího na louce. Policisté ale vše vzali sportovně a ze zásahu se prý vraceli s úsměvem.

ČTK