10. srpna 2019 22:48 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Po celém Řecku propukly požáry. Hasičům komplikuje práci horké a větrné počasí

Požár blízko města Marathonu, severovýchodně od Athén. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár blízko města Marathonu, severovýchodně od Athén. | foto: AP Photo/Thanassis Stavrakis

Atény  Stovky řeckých hasičů v sobotu bojovaly s více než 50 lesními požáry, které v zemi propukly v důsledku teplého a větrného počasí. Největší požár zuřil nedaleko metropole Atény, napsala agentura AFP, podle níž mají nepříznivé povětrnostní podmínky v neděli pokračovat.

V terénu v sobotu  bylo více než 450 požárníků a 23 letadel. Hořelo například u města Marathón nebo na ostrově Elafonisos, kde kvůli tomu museli evakuovat hotel a kemp. O žádných obětech nicméně média neinformovala.

K šíření požáru pomohly dlouhotrvající vedra a vítr.
Požár vypukl i v okolí Marathonu.

Boj s plameny komplikuje počasí, v neděli by navíc v některých částech Řecka teploty měly šplhat až ke 40 stupňům Celsia, přičemž má nadále foukat prudký vítr. Šéf řecké civilní obrany Nikos Hardalias v pátek vyhlásil pro krizové složky zvýšený stupeň pohotovosti. Řecko podle něj v těchto dnech poprvé od roku 2012 čelí nebezpečné kombinaci vysokých teplot, silného větru a sucha.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!