22. března 2013 15:09, aktualizováno  17:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Po dvou unesených Češkách v Pákistánu pátrá interpol

Hanu Humpálovou (vlevo) a Antonii Chrásteckou unesli ozbrojenci v Pákistánu ve středu 13. března | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hanu Humpálovou (vlevo) a Antonii Chrásteckou unesli ozbrojenci v Pákistánu ve středu 13. března | foto: HankaaToncaDomu.com

ISLÁMÁBÁD Už přes týden se pohřešují dvě Češky, které v pákistánské provincii Balúčistán unesli neznámí únosci. Po Haně Humpálové a Antonii Chrástecké vyhlásil pátrání i iterpol.

Informovala o tom Česká televize. Pětadvacetileté vysokoškolačky cestovaly z Íránu do Indie, když je minulou středu přepadli únosci v policejních uniformách. Nejprve odzbrojili strážce dívek a podle svědectví řidiče autobusu, v němž dívky jely, je nutili nastoupit do terénního vozidla.

Únos dvou Češek

Únos dvou Češek. Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Do případu se už zapojil i prezident Miloš Zeman. Svému pákistánskému protějšku Ásifu Alímu Zardárímu napsal dopis, který do Islámábádu odvezl náměstek ministra zahraničí Vladimír Galuška.

Po návratu z Islámábádu náměstek uvedl, že si pákistánská strana uvědomuje vážnost situace a případem se naplno zabývá. „Mise byla úspěšná v cílech, které jsme si předsevzali," řekl náměstek Galuška.

Český velvyslanec v Islámábádu zůstane nadále v pravidelném kontaktu se všemi pákistánskými úřady zapojenými do vyšetřování případu. Na základě předchozích zkušeností pákistánská strana doporučuje především trpělivost, uvádí na svých stránkácch ministerstvo zahraničí.

Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.