Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po nevídané přestřelce zůstali v Číně tři mrtví policisté

Svět

  9:36
PEKING - Ve východní Číně se odehrála zřídka vídaná přestřelka. Dva muži podezřelí z vraždy tam zastřelili tři policisty. Jeden z pachatelů poté spáchal sebevraždu. Podobné případy jsou v Číně výjimečné, protože soukromé vlastnictví střelných zbraní je tu nelegální.

Čínští policisté (ilustrační foto) foto: ČTK

Při přestřelce ve městě Tchaj-an v provincii Šan-tung byli také zraněni dva civilisté a čtyři další policisté. Pachateli byli muži podezřelí z vraždy, kterou údajně spáchali minulý měsíc v nedalekém městě Te-čou a kteří se ukrývali v bytě svého příbuzného v Tchaj-anu.

Když je policisté vypátrali, začala honička, při níž prchající muži unesli postupně čtyři auta a postřelili dva z jejich řidičů. Pak do nich narazilo zásahové policejní vozidlo a při následné přestřelce muži zabili tři policisty a čtyři další zranili, napsal místní list China Daily. Jeden z pachatelů zastřelil sám sebe, druhý skončil ve vazbě. S největší pravděpodobností ho nemine trest smrti.

V Číně je jen málo kriminality páchané s pomocí střelných zbraní, ale země zažívá vytrvalý růst černého trhu s pašovanými a podomácku vyrobenými puškami či pistolemi, což v loňském rove vedlo k celostátnímu zátahu proti nelegálně drženým zbraním.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat