21. září 2017 18:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ohořelý věžák v Londýně straší Evropu. Dortmund preventivně evakuoval výškovou budovu

Hořící věžák a komínový efekt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hořící věžák a komínový efekt. | foto: Reuters

DORTMUND(NĚMECKO) V západoněmeckém Dortmundu ve čtvrtek kvůli nebezpečí požáru preventivně evakuují obytnou výškovou budovu. Stejný krok předtím podnikly úřady v nedalekém Duisburgu a Wuppertalu. Podnětem bylo červnové vyhoření věžáku v Londýně, kde přišlo o život kolem 80 lidí.

Hasiči v Dortmundu vyklízejí komplex s více než 400 byty. Opatření slouží ochraně nájemníků a podle krizového štábu je nezbytné, citovala správu města agentura DPA. Evakuace se týká asi 800 lidí.

Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko bylo v létě prověřeno mnoho budov. Kvůli přítomnosti vznětlivých materiálů a nedostatečné protipožární ochraně evakuovali v červnu dům ve Wuppertalu a v červenci tři domy v Duisburgu.

Německá města znovu vyhodnocují rizika po požáru v londýnské výškové budově Grenfell Tower. Tento 24 podlažní komplex ve čtvrti North Kensington pohltily plameny v noci na 14. června. Za rychlé šíření ohně mohl podle dosavadních zjištění nekvalitní izolační obklad, který propadl ve všech protipožárních testech.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz