Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Útočník v americké Moskvě postřílel několik lidí

Svět

  10:04
MOSKVA - Nejméně tři mrtvé si vyžádala sobotní střelba v městečku Moscow v americkém státu Idaho. O zločinu v místě nesoucím stejné jméno jako anglický název ruské metropole dnes podrobně referují i ruská média. „Pachatel postupně střílel na třech různých místech. Podle místní policie zabil tři lidi, další byl těžce zraněn,“ uvedla agentura TASS.
Střelec (Ilustrační foto)

Střelec (Ilustrační foto) foto: Shutterstock

Dopadený střelec, devětadvacetiletý John Lee, nejprve zastřelil svou adoptivní, jednašedesátiletou matku v jejím domě. Následně vtrhl do kanceláře místní pojišťovny, kde zasáhl dva muže, z nichž jeden, šestasedmdesátiletý podnikatel, později svému zranění v nemocnici podlehl. Druhý zraněný je v kritickém stavu.

Střelec pak zamířil do nedaleké restaurace, kde si nechal přivolat manažerku. Když sedmačtyřicetiletá žena přišla, vytáhl zbraň a také ji zastřelil. Lee se poté pokusil uprchnout v autě, ale havaroval a policie jej zatkla. Případ se vyšetřuje, motivy zločinu se zjišťují.

ČTĚTE TAKÉ:

Univerzitní městečko Moscow s necelými 24 000 obyvateli leží na severu Idaha, u hranic se státem Washington. Souvislost místního názvu s ruskou metropolí není nijak doložitelná. Podle jedné verze ale přejmenování tehdy hornického městečka z Paradise Valley na Moscow má na svědomí první místní poštmistr, který se narodil v Moscow v Pensylvánii a později žil v Moscow ve státě Iowa.

V americké angličtině má mít Moscow v Idahu a Moscow v Rusku odlišnou výslovnost.

Autoři: ,

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat