31. srpna 2017 14:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Po znásilnění Polky byl ve stejném italském letovisku napadnutý také rakouský pár

Ilustrační foto: Italská policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Italská policie. | foto: Shutterstock

ŘÍM Policie v italském městě Rimini vyslechla svědka údajného útoku na pár z Rakouska. S odvoláním na italská média o tom ve čtvrtek informovala agentura APA. V témže přímořském letovisku skupina patrně severoafrických mužů znásilnila Polku a zbila jejího přítele. Stejní útočníci pak nejspíš znásilnili i peruánského transsexuála.

Vedle hromadného znásilnění polské turistky byl v noci na neděli v Rimini možná napaden i mladý rakouský pár. Vyplývá to alespoň z výpovědi majitele stánku s kebabem. Ten uvedl, že do jeho restaurace dorazil v noci Rakušan s partnerkou. „Přišli z pláže. Muž byl rozrušený, jeho ruka oteklá. Řekl, že tři nebo čtyři osoby se mu pokusily ukrást peněženku a znásilnit jeho přítelkyni. Podařilo se jim ale ubránit a utéct,“ sdělil majitel stánku italskému deníku.

Polský pár ve věku 26 let byl napaden v Rimini na pláži takřka ve stejnou dobu. Čtyři útočníci ženu znásilnili a muže zmlátili do bezvědomí. Oběti rovněž okradli.

Případ vyšetřují italské i polské úřady. Podle agentury ANSA jsou pachatelé pravděpodobně severoafrického původu. Po Polce nejspíš znásilnili v Rimini i peruánského transsexuálního prostituta. Ten již své čtyři trýznitele ze severní Afriky identifikoval.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz