7. července 2017 9:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na jihu Itálie se zřítila čtyřpatrová budova. Pohřešuje se sedm lidí

V Itálii se v blízkosti Vesuvu zřítila část dvoupatrové stavby, pohřešuje se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Itálii se v blízkosti Vesuvu zřítila část dvoupatrové stavby, pohřešuje se... | foto: Twitter.com @emergenzavvf

TORRE ANNUNZIATA Poblíž Neapole v jižní Itálii se v pátek zřítil čtyřposchoďový obytný dům. Úřady zjišťují, zda pod jeho troskami nejsou lidé. Podle prvních zpráv italských sdělovacích prostředků se pohřešuje sedm až osm osob.

Neštěstí se stalo ve městě Torre Annunziata, které leží na úpatí sopky Vesuv.

Zřícený dům stál poblíž železniční tratě. Na místě zasahují požárníci, dobrovolníci a také příbuzní osob, které v domě bydlí. Někteří sutiny prohledávali i holýma rukama.

Místní hasiči hned ráno na Twitter napsali: Kolaps čtyřpatrové budovy: Mohou být zapojeny dvě rodiny, týmy v práci. O dvě hodiny později hasiči i s fotografií oznámili, že se pohřešuje na 8 lidí. Na videu, které hasičský sbor publikoval později jsou vidět sutiny rozpadlého domu. Hasiči zatím nenalezli v troskách žádného člověka.

Pohřešuje se jedna tříčlenná a jedna čtyřčlenná rodina se dvěma dětmi. Zřícený dům stál poblíž železniční tratě. Na místě zasahují požárníci, psovodi, dobrovolníci a také příbuzní osob, které v domě bydlí. Někteří sutiny prohledávali i holýma rukama.

Agentura ANSA napsala, že v prvních dvou patrech domu nikdo nebydlel, protože se tam prováděly opravy. Pohřešované rodiny bydlely ve třetím a čtvrtém patře. Podle svědků se zřítila ta část stavby, v níž byly ložnice. Svědci také uvedli, že se budova sesula těsně po průjezdu nákladního vlaku. Nebyla slyšet žádná exploze, pouze hluk padající stavby. Trať u domu zajišťuje spojení mezi Neapolí a turistickými destinacemi jako Pompeje a pobřežní oblast Amalfi. Provoz na trati je nyní přerušen.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz