Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid -4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Pobaltí děsí ruská propaganda. Vlády zakazují a pokutují televizní kanály

Vlády tří pobaltských států - Estonska, Lotyšska a Litvy - tvrdí, že Rusko zintenzivňuje svou propagandu a prokremelské televizní stanice chrlí čím dál tím větší objem zaujatých zpráv. Zavádějí proto odvetná opatření jako jsou zákazy vysílání nebo pokuty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Jíra 16.2.2015 18:40

Přitvrzuje...

Neustále opakuji a opakovat budu,že Rusko připravuje systém nárazníkových států,které by je chránily před event.útokem Západu.Samozřejmě by to ty státy schytaly první a byly by zcela zničené.Ale Rusko by získalo čas na přípravu a bylo by napadeno vojsky již přece jen oslabenými.

Zní to fantasticky,ale odpovídá to putinovskému obrazu Evropy pod ruskou botou.Jde jen o to,neskočit na tenhle špek,byť podávaný pod egidou jakési demokracie.

J. Podešva 16.2.2015 18:57

tak tak

Evropa musí být jednotná a stupňovat sankce. Skutečné sankce ! Zákaz vstupu do Evropy pro kremelského vrátného je třešnička na dortu. A Amerika se přidá. Putin musí žrát hlínu. Jinak klid nebude.

J. Čížek 17.2.2015 18:38

Re: tak tak

Přesně tak!

M. Vichta 30.4.2015 12:07

Říkáte s patřičným zápalem, že Putin musí žrát hlínu, to ovšem situaci příliš neuklidní, vůbec ty sankce v konečném důsledku budou jen kontraproduktivní a povedou ještě k většímu ekonomickému a celkovému úpadku starého kontinentu. Možná, se mýlím ale na samém začátku těchto problémů byla vskutku "chytrá" myšlenka nabídnout Ukrajině členství v EU. Buď jde o totální blbost, nebo o rafinovaný scénář jak vyvolat neklid a násilí. Nejsem si jist, co je v tomto případě blíže realitě

J. Podešva 16.2.2015 16:27

vši v kožichu

Rusky mluvící obyvatelstvo je potenciálním zdrojem nestability v pobaltí a ohrožením pobaltských republik. Ti Rusové chtějí aby pobaltské státy byly znovu podrobeny Ruskem. Je to naprosto analogická situace k českým sudetským Němcům v předválečných letech. Jestliže někdo chce být občanem nějaké země, musí se naučit místnímu jazyku a respektovat místní zákony.

C. Sangrail 17.2.2015 0:33

Re: vši v kožichu

Jestliže v nějaké zemi mluví 60 % lidí jedním jazykem a 40 % druhým, pak by v té zemi měly být dva úřední jazyky. V Belgii se před sto lety také bouřilo frankofonní obyvatelstvo proti tomu, aby vlámština byla zrovnoprávněna s francouzštinou. A dnes? Původní Švýcarsko bylo celé německojazyčné, dnes má úředních jazyků 8 (němčina, francouzština, italština a 5 dialektů rétorománštiny).

J. Babička 17.2.2015 5:12

Re: vši v kožichu

Takže to české řešení, cizojazyčné obyvatelstvo odsunout, považujete za chybné ? A třeba fancousko jazyčné obyvatelstvo švýcarska je loyální k Francii a ne ke švýcarsku ?

C. Sangrail 4.3.2015 23:52

Re: vši v kožichu

Jak jste na to přišel? Francouzsky mluvící Švýcaři jsou Švýcaři! Zeptejte se kteréhokoli z nich. Z Francouzi mají společný jen jazyk. Ne každý národ se definuje skrze jazyk.

V. Klíma 18.2.2015 0:51

Re: vši v kožichu

a) jazyk není spolehlivým ukazatelem národnosti, jak je zjevné ze současné Ukrajiny

b) v pobaltských státech navzdory intenzivní rusifikaci a útlaku není poměr 3:2

c) o co Rusku jde, lze spolehlivě odpozorovat z rusko-finské války r. 1940.

C. Sangrail 17.2.2015 0:39

Re: vši v kožichu

A za druhé: kde jste vzal, že pobaltští Rusové nerespektují místní zákony? Normálně tam bydlí, chodí do práce, platí daně. Jsou tam doma desítky let. Jejich rodiny tam žijí po generace. Přesto se z nich dělají občané druhé kategorie a tím se potenciálně vhánějí do náruče putinovců.

J. Podešva 17.2.2015 6:53

několik odpovědí, pane s divným jménem

1. Ta procenta jste schválně trochu nadsadil, viďte :-) Ani v Lotyšsku není 40% ruského obyvatelstva. 2. Nikde jsem nenapsal, že Rusové nerespektují zákony. Nevkládejte mi do úst co jsem neřekl ! To je manipulace ! 3. Jestliže někdo chce být občanem nějaké země, např. Lotyšska, musí být vůči své nové vlasti loyální. Slyšel jsem rozhovor s lotyšským Rusem. Řekl : "Nechápu, proč prostě nepředají vládu Rusku." Čili ten člověk nechce žít ve svobodném Lotyšsku. Chce, aby Lotyšsko bylo zase obsazeno Ruskem. 4. Loyální občan země, např. Lotyšska, musí být připraven v případě napadení za svou novou vlast bojovat i se zbraní v ruce. Silně pochybuji, že v případě napadení Ruskem by pobaltští Rusové bránili pobaltí. Spíš by vedli záškodnickou činnost ve prospěch Ruska. Takže suma sumárum. pobaltští Rusové jsou prakticky ve stejné pozici, jako byli před válkou sudetští Němci.

J. Vydra 17.2.2015 8:46

Re: několik odpovědí, pane s divným jménem

Musím vás varovat, že to je další ruskej novák, s ním bude stejná zbytečná diskuze jako se všema před tím. Jen vás zamotá do pavučiny polopravd a lží, že se s ním budete patlat celej den.

C. Sangrail 4.3.2015 23:53

Re: několik odpovědí, pane s divným jménem

Vážený pane, můžu vás uklidnit, že neprovádím žádnou proruskou propagandu. Ruský režim a ruskou politiku rozhodně nemám v lásce. Mimo jiné i proto, že od zavedení diskriminačních zákonů proti gayům a lesbičkám se ruský stát postavil přímo proti mně osobně.

C. Sangrail 4.3.2015 23:55

Re: několik odpovědí, pane s divným jménem

Četl jsem, že obyvatelstvo Tallinnu a Rigy je skoro z 50 % ruskojazyčné. Na venkově je ten poměr jiný.

Ve svém příspěvku hlavně spekulujete. O co se opíráte? Ne o fakta, prostě si vymýšlíte. Jak víte, jak by lotyšští Rusové reagovali na napadení země?

C. Sangrail 4.3.2015 23:56

K bodu 2

Napsal jste v souvislosti s ruskou menšinou v Pobaltí: "Jestliže někdo chce být občanem nějaké země, musí se naučit místnímu jazyku a respektovat místní zákony." Reagoval jsem na to. Takže nechápu, proti čemu se bouříte.

J. Václavíková 16.2.2015 13:24

Zase se tu vyrojili emisaři Pravdy

http://www.markething.cz/putinovo-ministerstvo-pravdy

J. Václavíková 16.2.2015 13:23

Za vlastizradu bývají i přísnější tresty

než zákaz vysílání.

K. Jež 16.2.2015 13:16

Jednoduché preventivní řešení.

Kdo chce, nechť se odstěhuje do Ruska.

J. Novak 16.2.2015 13:17

Re: Jednoduché preventivní řešení.

Vylozene "demokraticke" ... jenom my mame ten spravny nazor a opozice jej nesmi hlasat jinak se zakaze.

K. Jež 16.2.2015 13:31

Re: Jednoduché preventivní řešení.

Předpopkládám, že jako anarchista nedemokrat žijete ve squatu.  ::))))  Anarchie není řešení.

J. Čížek 16.2.2015 15:45

Re: Jednoduché preventivní řešení.

Ale však je to pravda. Jestli chcete žít na území jiného státu, musíte se naučit řeč a respektovat jejich zákony. Pokud tak neučiníte, musíte se vrátit nebo jít o dům dál nebo v případě, že se dopustíte trestného činu, tak do kriminálu.

Rusáci mají dost velikou zemi, aby mohli své imigranty přijat.

V. Klíma 18.2.2015 0:53

Re: Jednoduché preventivní řešení.

Proto smí kdejaký novák trousit svoje moudra v diskusi.

J. Novak 16.2.2015 13:11

Myslim, ze i tak si muze totalita zduvodnik zakaz medii.

.

J. Vydra 16.2.2015 18:16

Re: Myslim, ze i tak si muze totalita zduvodnik zakaz medii.

Nauč se česky, nebo radši tahni domů, ploskolebče!!!

L. Wellner 16.2.2015 13:00

Rusko má největší území na světě

a není schopné se o ně smysluplně postarat a využít je pro vlastní rozvoj. Čímpak to asi je? Je to psychologická diagnóza, vyskytující se i u jednotlivců - kdo má hodně, tak to své zanedbává (to už "má"), a ohlíží se po tom, co mají druzí. A natahuje po tom chtivé pazoury. Rusko čeká ještě hodně dlouhá cesta k prosperujícímu státu svobodných občanů .... díky 70. letům komunismu.

J. Novak 16.2.2015 13:16

Re: Rusko má největší území na světě

Jestli jste si nevsim, tak od nastupu Putina zacalo Rusko velice rust a do toho vstoupil Zapad s jeho napadenim Ruske smlouvy s Ukrajinou a podporou majdanovcu. Takze reknete na rovinu, ze Rusku brani Zapad ekonomickou vlakou, sankcemi, kdyz jej pred tim nalakal na mezinarodni spolupraci. Kdyby Zapad od zacatku nehral spinavou hru, ale Rusku ukazal, ze s nim nebude obchodovat, tak uz se davno bude zarizovat jinak jak chce udelat ted.

P. Šebesta 16.2.2015 13:51

Re: Rusko má největší území na světě

Kdyby Rusák hned na začátku devadesátých let řekl, že je kašle na nějaké dohody, že nemá zájem na spolupráci, ale hned jak se zberká, tak že bude opět fungovat na principu "Buď nám budeš sloužit, nebo s tebou budeme válčit", tak si Západ mohl odpustit všechna ta partnerství pro mír, G8, hostování Ruska v různých institucích. Všichni bychom věděli, že Rusové chtějí žít stejně jako za bolševika a nemuseli jsme dnes střízlivět z iluzí.

V. Kusý 16.2.2015 14:59

Re: Rusko má největší území na světě

Největším nepřítelem Ruska jsou Rusové sami.Ono mít Rusy za kamarády, tak už nepotřebujete žádné nepřátele.Proto jsem rád "Daleko od Moskvy."

M. Košťál 16.2.2015 13:23

Re: Rusko má největší území na světě

zajímavý je hlavně srovnání: celej ten flák světa mezi evropskou civilizací a pacifikem ovládají rusové už od osmanctého století - samozřejmě dnes už jim nepatří polsko ani finsko atd. nicméně. v osmnáctém století vznikly spojené státy. dobývání území na západ od půvoních třinácti kolonií nebylo po američany o nic snazší ani obtížnější než pro rusy pronikání k tichému oceánu. a jak vypadá amerika dnes? a jak dnes vypadá rusko?

L. Wellner 16.2.2015 13:50

Re: Rusko má největší území na světě

Pravda pravdoucí. Myslím, že asi každý národ musí na cestě k vlastní svobodě a s tím související prosperitě projít etapami růstu. Do USA přišli kdysi ti nejpodnikavější nejsvobodněji uvažující odvážní dobrodruzi, pravda, někdy i gauneři a "zlatokopové", ale ty "dětské choroby" (občanská válka, otrokářství, nespravedlnosti vůči Indiánům, rasismus, mafiánství, McCarthysmus, s tím se USA za ta cca 2. století popasovaly a dospěly do podoby současné technologicky i občansky nejvyspělejší země planety. Rusko na přelomu svého středověku a novověku začalo slibně přijímat kulturní, společenské i ekonomické vlivy Západu, ale než je stačilo vstřebat, přišla nová skoro středověká komunistická diktatura. tak co od nich čekáme? Dobyvačného myšlení z dob Čingischána a Tatarské Hordy se nezbavili a vývoj sám sebe nepřeskočí.


Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...