Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -1 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Počet nakažených koronavirem ve Francii za den vzrostl o 1955. Jde o menší nárůst než v neděli

Socha s rouškou na náměstí Trocadero před Eiffelovou věží. 2. května 2020. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Socha s rouškou na náměstí Trocadero před Eiffelovou věží. 2. května 2020. | foto: ČTK

Paříž/Berlín Počet nakažených koronavirem ve Francii za poslední den vzrostl o 1955, uvedlo v pondělí tamní ministerstvo zdravotnictví. Jak napsala agentura Reuters, jde o menší nárůst než v neděli, kdy úřady informovaly o 4897 nových případech infekce během uplynulých 24 hodin. Kvůli vzrůstajícímu počtu nakažených v pondělí německá diplomacie vydala varování pro cesty do Paříže a na francouzkou Riviéru, známou také jako Azurové pobřeží.

Kvůli vzrůstajícímu počtu nakažených v pondělí německá diplomacie vydala varování pro cesty do Paříže a na francouzkou Riviéru, známou také jako Azurové pobřeží.

Od počátku pandemie Francie zaznamenala 244 854 případů nákazy; za poslední den přitom přibylo 15 mrtvých s covidem-19, což celkový počet takových úmrtí zvýšilo na 30 528.

Francie je v počtu obětí pandemie celosvětově na sedmé příčce za Spojenými státy, Brazílií, Mexikem, Indií, Británií a Itálií. V počtu nakažených zaujímá země s téměř 68 miliony obyvatel podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) 17. místo.

Francouzská vláda veškerá čísla pečlivě monitoruje, aby mohla případně přistoupit k zavedení dalších opatření, která by přispěla k zastavení šíření viru. Podle ministerstva zdravotnictví se nyní virus nejvíce šíří zejména mezi mladými lidmi.

Německé ministerstvo zahraničí vydalo v pondělí večer v reakci na dění ve Francii varování pro své občany. Jak uvedlo, jestliže to není nezbytné, lidé by se měli vyhnout všem cestám do oblasti francouzské metropole a na Azurové pobřeží, které zahrnuje i města Marseille či Nice.

Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Eva Burešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

F-86 při nastřelování kulometů v noci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...