22. dubna 2017 20:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pasažér objevil na toaletě letadla nabitou pistoli. Patřila letecké maršálce

Delta Air Lines. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Delta Air Lines. | foto: wikipedia.org

PRAHA Pasažér letu z Manchesteru do New Yorku učinil prazvláštní objev na toaletě letadla. Nalezl totiž nabitou pistoli. Ta patřila federální letecké maršálce, kterou tam omylem zapomněla. Incident se odehrál 6. dubna.

Zaskočený pasažér podle listu New York Daily News zbraň předal posádce letu DL 221 společnosti Delta, který směřoval na Kennedyho letiště. Jeden z členů posádky pistoli následně předal zpět do rukou maršálky.

Podle serveru Airlive.net maršálka událost nenahlásila po dobu několika dní. Administrativa dopravní bezpečnosti potvrdila, že se incident stal a že prověřují okolnosti celé situace.

Letecká maršálka podle informací zůstane ve své pozici. Její jméno nebylo zveřejněno. Podle zdrojů CNN byla maršálka nově přijatá a měla být na palubě s dalším maršálem, aby ji zaškolil.

Letecké posádky v posledních týdnech zažívají nepříjemné období. Při nedávné události před odletem společnosti United Airlines byl násilím vytažen z letadla muž, který se odmítal vzdát svého místa. Během zásahu maršála a policie byl zraněn na hlavě a bude kvůli násilí aerolinky žalovat.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz