Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pokojská poprvé promluvila: Vrhl se na mě jak šílený

Dominique Strauss-Kahn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominique Strauss-Kahn | foto: Reuters

NEW YORK Pokojská, která obvinila bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strausse-Kahna z pokusu o znásilnění, poprvé poskytla rozhovory médiím.

Magazínu Newsweek a televizi ABC News v nich popsala svou verzi událostí, k nimž došlo 14. května v newyorském hotelu Sofitel.

Nafissatou Diallová americkému magazínu řekla, že ji Strauss-Kahn napadl, když vstoupila do jeho pokoje, aby jej vyčistila. Dvaašedesátiletý Francouz jí prý řekl, že je krásná a zaútočil na ní, i když se bránila. Připadal jí prý "šílený".

"Chci spravedlnost. Chci, aby šel do vězení. Chci, aby věděl, že jsou místa, kde nemůžete využít svých peněz, kde nemůžete využít své moci, abyste udělali něco takového," řekla zase dvaatřicetiletá žena původem z Guineje televizi ABC News v interview, jehož úplnou verzi televize odvysílá dnes ráno.

Pokojská Nafissatou Diallová (vlevo), která obvinila Strausse-Kahna, poskytlarozhovor médiím

Právníci Strausse-Kahna, který od počátku vinu popírá, rozhovory pokojské označili za "nepěkný cirkus", jehož cílem je ovlivnit veřejné mínění.

PODÍVEJTE SE NA MÍSTO ČINU

Podívejte se do apartmá, kde 'řádil' Strauss-Kahn

Vyšetřovatelé původně důkazy v případu považovali za přesvědčivé a výpověď pokojské označovali za věrohodnou. Na začátku července se však ukázalo, že Diallová v některých bodech pod přísahou lhala. Podle zpráv médií se lži dopustila i dříve vůči americkým imigračním a daňovým úřadům.

Kvůli zpochybnění věrohodnosti údajné oběti se spekulovalo o možném zrušení obvinění proti Straussi-Kahnovi a ukončení vyšetřování. To se ale zatím nestalo a další soudní stání v případu je plánováno na 1. srpna.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...