Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Že by Rusky neměly spát s cizinci? Rozhodnou se samy, nesouhlasí Kreml s poslankyní

Ruská fanynka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruská fanynka | foto: Reuters

MOSKVA Ruské ženy nepotřebují cizí rady a udělají, co samy chtějí, prohlásil ve čtvrtek mluvčí Kremlu. Zareagoval tak na poslankyni, která v rozhlase nabádala Rusky vystříhat se intimních styků s cizinci, přijíždějícími do Ruska na začínající mistrovství světa ve fotbale.

„Pokud jde o naše ruské ženy, určitě se rozhodnou samy (jak se zachovají vůči fanouškům),“ řekl mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov a jedním dechem ujistil, že Rusky „opravdu jsou nejlepší ženy na světě“.

Předsedkyně parlamentního výboru pro rodinu Tamara Pletněvová, která byla do sněmovny zvolena za komunisty, ve středu prohlásila, že Rusky by neměly spát s cizinci, protože v takovém případě jim hrozí smutný úděl svobodných matek. Připomněla moskevskou olympiádu v roce 1980, kdy četné Rusky podlehly šarmu cizinců a měly s nimi děti, a to i „odlišné rasy“. Správně by však Rusky podle zákonodárkyně měly rodit „vlastní dětí“, tedy čistokrevné Rusy, a to tím spíše, že potomci smíšených párů „hodně trpí“, jelikož je matky často musí vychovávat samy, protože jejich otcové po sportovních kláních odjedou zase do ciziny.

Mluvčí Peskov odmítl kritiku, že v Rusku kvete rasismus a nesnášenlivost ke gayům, lesbám a dalším sexuálním menšinám. „Tato nařčení nemají nic společného s mistrovstvím světa. Prezident Vladimir Putin zdůraznil, že fotbal byl a zůstává mimo politiku, a to je velmi důležité. Teď je hlavní vychutnat si fotbal,“ zdůraznil Peskov.

S Pletněvovou nesouhlasil ani Michail Děgťarjov, který předsedá výboru pro sport, turistiku a mládež. Ten naopak vyzval k rozkvětu lásky během šampionátu.

„Chci vyzvat všechny fanoušky a fotbalisty: čím více bude na šampionátu milostných příběhů, čím více lidí z různých zemí se zamiluje a čím více se narodí dětí, tím bude lépe,“ prohlásil. „Tyto děti pak budou mnoho let vzpomínat, že láska jejich rodičů začala v roce 2018 v Rusku na mistrovství světa ve fotbalu. Dej Bůh, aby bylo hodně takových příběhů, dětí a smíšených párů,“ dodal zákonodárce, zvolený do parlamentu za stranu Vladimira Žirinovského.

S Pletněvovou nesouhlasí ani úřední ombudsmanka Taťjana Moskalkovová. „Takové vměšování je nepřípustné. Je věcí každé ženy, aby si sama rozhodla, koho bude milovat a s kým se bude stýkat,“ prohlásila.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!