19. září 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie našla skutečnou mrtvolu v parku, kde se natáčel seriál BBC o sériových vraždách

Jodie Balfour a Richard Dorme v britském seriálu Rellik. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jodie Balfour a Richard Dorme v britském seriálu Rellik. | foto: BBC

LONDÝN Když dorazil štáb na místo natáčení britského seriálu Rellik, který pojednává o sériových vraždách a snaží se vykreslit psychologii zabijáků, ve východním Londýně, narazili na oblast uzavřenou policejní páskou. Na místě, kde seriál vznikal, byl nalezen mrtvý člověk.

Štáb sdělil, že přerušil natáčení poté, co se v londýnském parku Cambridge Heath, kde se seriál natáčel, našlo mrtvé tělo, píše britský deník The Independent

„Štáb přijel na místo natáčet záběry mrtvoly, v parku ale našel skutečnou mrtvolu. Je to skutečně bizarní situace,“ popsal situaci Paterson Joseph, který hraje v seriálu psychiatra.

Tato vražda není jediným propojením reálného světa s filmovou fikcí při natáčení tohoto seriálu. Hlavní hrdina Richard Dormer, známý například ze seriálu Hra o trůny, má mít v seriálu zvláštní lišej, kterým se během natáčení nakazil. V době, kdy seriál pracoval s motivem útoků kyselinou, se navíc v Anglii objevilo několik podobných skutečných případů.

Nový seriál Rellik, což pozpátku v angličtině znamená vrah, mapuje vyšetřování sériových vražd. Snaží se přitom vykreslit psychologii jak vyšetřujícího detektiva, tak vraha. První díl měl premiéru 11. září na britské televizní stanici BBC.

vk, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz