Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policisté v Bruselu nedbali covidové hrozbě. Štědrovečerní posezení i přes striktní nařízení vyvolalo humbuk

Svět

  12:21
Brusel - Desítka strážníků měla službu na Štědrý večer a rozhodli se společně povečeřet na komisařství v bruselské čtvrti Molenbeek. V Belgii však kvůli koronaviru platí přísná omezení a u jednoho stolu smí zasednout nejvýše čtyři lidé. Štědrovečerní prohřešek strážců zákona, jehož fotka koluje po sociálních sítích, už v interním šetření prověřuje policie, píší belgická média.

Belgická policie (ilutrační snímek). foto: Reuters

„Naše policejní oddělení má více než 900 zaměstnanců a je politováníhodné, že šíření jedné fotky může mít dopad na všechny ostatní zaměstnance,“ píše se v tiskovém prohlášení policie citovaném stanicí RTBF. Bruselská policie zdůraznila, že přísně dodržuje veškerá platná opatření proti šíření koronaviru a další vyjádření k záležitosti vydá až po jejím prošetření, píše RTBF.

Na nelegálním večírku v Bruselu byl podle belgického serveru i český politik. Dvě desítky lidí dostaly pokutu

„Je to v ostrém kontrastu se všemi případy, kdy policie vstupuje do domovů kvůli kontrolám karanténních večírků, hlídá, zda je u vánoční večeře čtyři, pět nebo šest hostů a silniční kontroly ověřují, zda jsou v autě jen čtyři lidé,“ uvedla právnička, která fotografii zveřejnila. 

Někteří právničku obvinili, že šíří nepravdivou informaci. Ona se však hájí, že jí fotografii poslal „důvěryhodný zdroj“, píše list La Libre.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat