11. května 2018 7:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie v Austrálii nalezla sedm zastřelených včetně čtyř dětí

Policista Chris Dawson mluví k médiím v australském městě Perth o nalezení 7... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policista Chris Dawson mluví k médiím v australském městě Perth o nalezení 7... | foto: Reuters

CANBERRA Policie na jihozápadě Austrálie nalezla těla sedmi zastřelených lidí včetně čtyř dětí. Pátrání po pachateli policie nevyhlásila, což podle australských médií naznačuje, že vyšetřovatelé případ považují za vraždy s následnou sebevraždou.

Krveprolití se stalo v obci Osmington nedaleko města Margaret River v australském státě Západní Austrálie. Na incident dostala policie telefonické upozornění.

„Mohu to popsat pouze jako děsivou událost,“ citovala agentura Reuters šéfa západoaustralské policie Chrise Dawsona. „(Těla) vykazují známky střelných poranění. Nechci uvádět další podrobnosti s výjimkou toho, že na místě jsme nalezli dvě střelné zbraně,“ dodal Dawson s tím, že veřejnosti žádné nebezpečí nehrozí. 

Média událost považují za nejhorší střelecký masakr v Austrálii od roku 1996, kdy v Tasmánii střelec Martin Bryant zabil 35 lidí a dalších 23 zranil. Australská vláda následně přikročila k tvrdým opatřením, aby podobným incidentům zabránila. V rámci výkupu a konfiskace získala z rukou veřejnosti na milion pušek a pistolí a zároveň zpřísnila podmínky pro nákup zbraní. Bryant byl odsouzen k doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!