Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Policie v Dubaji zatkla jedenáct Ukrajinek za prostopášnost. Nahé pózovaly na balkoně

Svět

  20:48
Policie v Dubaji zatkla jedenáct Ukrajinek, jednoho Rusa a několik dalších osob v souvislosti se záběry, na nichž se objevily nahé ženy na balkóně jedné z výškových budov ve městě. Fotografie a video se v posledních dnech šířily na sociálních sítích. Úřady oznámily, že lidé, kteří se na pořízení záběrů podíleli, budou vyhoštěni, napsala dnes agentura AP.

Dubajská policie už dříve uvedla, že kvůli snímkům zadržela a obvinila skupinu lidí z prostopášnosti. Jejich počet ani národnost neupřesnila.

Na záběrech je vidět, jak skupina nahých žen za denního světla pózuje na balkóně výškové budovy a shlíží přitom na dubajskou čtvrť Marina.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí v úterý potvrdilo, že jedenáct ze zadržených žen jsou Ukrajinky. Ruský diplomat v Dubaji uvedl, že muž, který údajně zorganizoval focení nahých žen, má ruské občanství. Národnost dalších zapojených lidí zatím není známa.

Dcera dubajského vládce zveřejnila video. Tvrdí na něm, že je od útěku proti své vůli zavřená ve vile

Dubajský generální prokurátor v úterý oznámil, že prokuratura ukončila vyšetřování a lidé, kteří se podíleli na pořízení záběrů, budou deportováni. Vyhoštění cizinců je přitom v Dubaji neobvyklé, napsala AP s tím, že podobné případy se v zemi obvykle řeší před soudem.

Spojené arabské emiráty podle agentury v poslední době provedly právní změny ve snaze nalákat do země turisty a investory: Povolily například nesezdaným párům sdílet hotelový pokoj. Právní systém však zachovává přísné tresty za porušování zákonů týkajících se chování na veřejnosti, které jsou založeny na islámském právu šaría. Někteří turisté tak už v minulosti skončili ve vězení například za líbání na veřejnosti.

Trestem za nahotu nebo obscénní chování může být ve Spojených arabských emirátech až půl roku vězení nebo pokuta 5000 dírhámů (přibližně 30 tisíc korun). Za sdílení pornografického materiálu rovněž hrozí pobyt ve vězení a vysoké pokuty.

Autor:

Mohlo by vás zajímat