Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Policie v Dubaji zatkla jedenáct Ukrajinek za prostopášnost. Nahé pózovaly na balkoně

Policie v Dubaji zatkla jedenáct Ukrajinek, jednoho Rusa a několik dalších osob v souvislosti se záběry, na nichž se objevily nahé ženy na balkóně jedné z výškových budov ve městě. Fotografie a video se v posledních dnech šířily na sociálních sítích. Úřady oznámily, že lidé, kteří se na pořízení záběrů podíleli, budou vyhoštěni, napsala dnes agentura AP.

Dubajská policie už dříve uvedla, že kvůli snímkům zadržela a obvinila skupinu lidí z prostopášnosti. Jejich počet ani národnost neupřesnila.

Na záběrech je vidět, jak skupina nahých žen za denního světla pózuje na balkóně výškové budovy a shlíží přitom na dubajskou čtvrť Marina.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí v úterý potvrdilo, že jedenáct ze zadržených žen jsou Ukrajinky. Ruský diplomat v Dubaji uvedl, že muž, který údajně zorganizoval focení nahých žen, má ruské občanství. Národnost dalších zapojených lidí zatím není známa.

Dubajský generální prokurátor v úterý oznámil, že prokuratura ukončila vyšetřování a lidé, kteří se podíleli na pořízení záběrů, budou deportováni. Vyhoštění cizinců je přitom v Dubaji neobvyklé, napsala AP s tím, že podobné případy se v zemi obvykle řeší před soudem.

Spojené arabské emiráty podle agentury v poslední době provedly právní změny ve snaze nalákat do země turisty a investory: Povolily například nesezdaným párům sdílet hotelový pokoj. Právní systém však zachovává přísné tresty za porušování zákonů týkajících se chování na veřejnosti, které jsou založeny na islámském právu šaría. Někteří turisté tak už v minulosti skončili ve vězení například za líbání na veřejnosti.

Trestem za nahotu nebo obscénní chování může být ve Spojených arabských emirátech až půl roku vězení nebo pokuta 5000 dírhámů (přibližně 30 tisíc korun). Za sdílení pornografického materiálu rovněž hrozí pobyt ve vězení a vysoké pokuty.

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Příprava na léto: Otestujte opalovací mléko WoodenSpoon, které si oblíbili i Harry s Meghan
Příprava na léto: Otestujte opalovací mléko WoodenSpoon, které si oblíbili i Harry s Meghan

Dopřejte svému dítěti královskou ochranu před slunečními paprsky. 80 maminek otestuje minerální opalovací mléko Baby & Family SPF 30 od...