24. března 2018 11:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie v noci zadržela přítele střelce z francouzského supermarketu

Útočník přijel před supermarket ukradeným automobilem, ze kterého poté střílel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník přijel před supermarket ukradeným automobilem, ze kterého poté střílel... | foto: AP

PAŘÍŽ Francouzská policie zadržela v noci na sobotu v souvislosti s vyšetřováním pátečního teroristického útoku v supermarketu na jihu země sedmnáctiletého mladíka, který byl přítelem útočníka. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na francouzskou prokuraturu. Již v pátek policisté zadrželi ženu údajně napojenou na střelce.

Útok si vyžádal čtyři oběti, včetně policisty, který na místě zasahoval a vyměnil se za rukojmí. Zadržený mladík nebyl nijak blíže identifikován, úřady pouze uvedly, že jde o mladistvého narozeného v roce 2000.

Útočníkem byl pětadvacetiletý Redouane Lakdim původem z Maroka, kterého při přestřelce v obchodě, kde držel rukojmí, policie zastřelila. Jak uvedl v pátek večer prokurátor François Molins, ve vazbě je rovněž žena blízká Lakdimovi. Ani ona nebyla nijak blíže identifikována.

ČTK