29. března 2018 8:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie v USA pátrá po třech dětech. Poté, co se jim útesu zřítili rodiče a tři sourozenci

Kalifornská policie pátrá po třech nezvěstných dětech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kalifornská policie pátrá po třech nezvěstných dětech. | foto: Víťa Válka a Renata Válková. Rodina z karavanuReuters

SAN FRANCISCO/PRAHA Policie v severní Kalifornii pátrá po třech dětech, jejichž rodiče spolu s dalšími třemi sourozenci zahynuli poté, co se jejich automobil v pondělí zřítil z útesu. Pátrači pročesávají pobřeží, neboť úřady států Oregon a Washington nezastihly pohřešované děti v jejich rodinném domě, ani u příbuzných nebo známých.

Část rodiny Hartových zahynula, když se její SUV zřítilo z pacifické pobřežní dálnice na skaliska v oceánu pod vyhlídkou asi 240 kilometrů severně od San Franciska.

Hartovi žili ve Woodlandu ve státě Washington a nedávno je navštívili pracovníci služby na ochranu dětí. Policie však v domě nezjistila žádné zjevné známky potíží nebo násilí.

Rodina Hartových z amerického Woodlandu ve čtvrtek havarovala.
Kalifornská policie pátrá po třech nezvěstných dětech.

Rodina zjevně plánovala krátký výlet, protože doma zanechala domácí zvířata a osobní věci. Spolu s rodiči, Jennifer a Sarah Hartovými, zahynuly děti ve věku 14 a 19 let. Pohřešovány jsou děti ve věku 12, 15 a 16 let. Úřady po nich pátrají s pomocí člunů, letadel i bezpilotních strojů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz