24. března 2018 19:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie vyšetřující útok ve Fracii našla v supermarketu výbušniny, pistoli a lovecký nůž

Útočník přijel před supermarket ukradeným automobilem, ze kterého poté střílel na policisty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník přijel před supermarket ukradeným automobilem, ze kterého poté střílel na policisty. | foto: AP

PAŘÍŽ Policisté vyšetřující útok v supermarketu na jihu Francie objevili na místě činu výbušniny, pistoli a lovecký nůž. Při prohlídce domu útočníka objevili zřejmou zprávu na rozloučenou, v níž byly odkazy na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). Informovala o tom v sobotu agentura AP s odkazem na zdroje z francouzské justice.

V bytě 25letého útočníka Radouane Lakdima nalezli policisté rovněž počítač a mobilní telefon, které je mohou přivést na další stopy. Zmínky o plánovaném útoku v jeho poznámkách ani odkazech na IS podle zdroje AP nebyly.

Během útoku ve městě Trèbes zemřeli v pátek tři lidé včetně útočníka, čtvrtou smrtelnou obětí se stal poraněný četník, který zemřel v sobotu. Dalších 15 lidí bylo při útoku zraněno.

Policisté již v pátek zadrželi jednu ženu, v noci na sobotu se pak ve vazbě ocitl i sedmnáctiletý mladík, který byl přítelem útočníka.

Francouzští policisté prohledávají auto po útoku ve městě Trebes.
Francouzský prezident Emmanuel Macron během svého projevu ohledně útoku v...
ČTK