24. března 2012 20:43 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie zveřejnila záběry z rozstříleného bytu vraha z Toulouse

Záběry z bytu, ve kterém žil vrah Mohamed Mareh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběry z bytu, ve kterém žil vrah Mohamed Mareh | foto: Youtube

TOULOUSE Francouzská policie zveřejnila záběry z rozstříleného bytu, ve kterém se ve středu zabarikádoval extremista Mohamed Merah. Ten ve městě Toulouse zastřelil sedm lidí, včetně tří dětí.

Záběry ukazují byt, ve kterém čtyřiadvacetiletý vrah žil, krátce poté, co do něj vnikli policisté. Ze stropu visí elektrické dráty, nábytek  je chaoticky poházený po místnostech, všude se válí různé harampádí. Na jedné ze stěn jsou rovněž viditelné stopy po policejní střelbě. Policie zveřejnila záběry bez zvukové stopy.

Policie byt nejprve třicet hodin obléhala a pak vnikla dovnitř. Při zásahu byli zraněni dva členové speciální jednotky. Podle francouzského ministra vnitra vyskočil Merah z okna koupelny svého bytu. Ještě předtím ho ale do hlavy zasáhla policejní střela.

Proč Merah vraždil

Motivem činů Meraha, který údajně zabil tři vojáky a čtyři Židy včetně tří dětí, a který se přihlásil k teroristické síti Al-Káida, byla odveta za zavedení zákazu nošení muslimských šátků na veřejnosti a podíl francouzských jednotek na operaci v Afghánistánu.

Na hranicích mezi Pákistánem a Afghánistánem, kde se ukrývají ozbrojenci Al Kajdy, Merah pobýval a podstoupil tam výcvik. Za nejrůznější zlodějny strávil podle médií ve Francii rok a půl ve vězení. Kvůli tomu ho potom nepřijali do armády a jeho záliba ve zbraních ho nakonec zřejmě přivedla k terorismu.

ČTĚTE TAKÉ: Bratr vraha z Toulouse: Jsem na něj hrdý

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz