Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Nelegální migrace paralyzuje Evropu, vysílala polská televize. Doložila to ale seriálovými záběry z Netflixu

Demonstrace proti lživému informování veřejnoprávních médií. (3. února 2019) foto: Profimedia.cz

Polská veřejnoprávní televize (TVP) v sobotních večerních zprávách v reportáži, v níž varovala před důsledky nelegální migrace, odvysílala záběry z chystaného filmu streamovací služby Netflix. Upozornil na to internetový portál onet.pl.
  9:48

V reportáži nazvané Nelegální migrace paralyzuje Evropu TVP odvysílala scénu, ve které dva motocyklisté projíždějí kolem prádelny a nečekaně začnou střílet z automatických zbraní. 

„Jde o nahrávku z jednoho ze švédských měst,“ uvádí se v reportáži. „Podobné situace jsou na mnohých místech v Evropě už téměř na každodenním pořádku,“ zazní také v  příspěvku.

Onet.pl ovšem uvedl, že autoři reportáže využili záběry, které unikly na internet z natáčení švédského seriálu Snabba Cash (Rychlý prachy). Před natáčením štáb místní obyvatele varoval, co se v jejich okolí bude dít. Švédský deník Expressen napsal, že záběry už využili stoupenci krajní pravice ve Švédsku.

Polská strana Právo a spravedlnost (PiS) po svém nástupu k moci vedení TVP obsadila loajálními lidmi a opozice i kritici PiS upozorňují, že televize se stala hlásnou hlásnou troubou tohoto národně-konzervativního uskupení.

Lukašenko ve vlastní pasti. Migranti se hromadí v Bělorusku

Politici PiS dlouhodobě označují imigraci z muslimských zemí za jednu z největších hrozeb pro Evropu. Polsko v posledních měsících čelí náporu migrantů z krizových oblastí. Do Evropské unie se snaží dostat přes Bělorusko, kde je tamní autoritářský prezident Alexander Lukašenko využívá coby nástroj odplaty za to, že sedmadvacítka proti jeho zemi zesílila sankce. 

Polské úřady odmítají k migrantům v zoufalé situaci pustit humanitární organizace, hlášeny jsou i případy, kdy pohraničníci běžence zatlačují zpět přes hranici. Parlament v pátek schválil, že na ní bude postavena zeď vybavená monitorovacím systémem a zařízením pro detekci pohybu.

21. října 2021

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Jak co nejrychleji otěhotnět? Stáhněte si praktický eBook zdarma
Jak co nejrychleji otěhotnět? Stáhněte si praktický eBook zdarma

Jestli se ptáte na otázku „Jak co nejrychleji otěhotnět?“, máme pro vás odpověď. Vše o tom jak přijít do jiného stavu, se dozvíte v naší nadupané...

Mohlo by vás zajímat