Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Polský novinář si stěžuje na šikanu v redakci. Kvůli společné fotce s gay aktivistou

Svět

  10:00
Polský novinář Marcin Karabasz obvinil redakci deníku Głos Wielkopolski, že v době, kdy pro něj pracoval, se stal terčem homofobní šikany. Přitom on sám je heterosexuál. Stačilo prý ale to, že se na Marszu Równości - polském pochodu hrdosti homosexuálů nechal vyfotit společně s Maciejem Nowakem, kulinárním a divadelním kritikem a režisérem, který se v roce 2001 veřejně přiznal ke své homosexualitě.

Marcin Karabasz svůj příběh nejdřív svěřil na facebookových stánkách Grupa Stonewall, což je organizace, která připravuje pochody rovnosti. foto: facebooková stránka Grupa Stonewall

Informaci v pondělí uvedl web Wirtualnemedia.pl.

Marcin Karabasz svůj příběh nejdřív svěřil na facebookových stánkách Grupa Stonewall, což je organizace, která připravuje pochody rovnosti.

Práce pro deník podle reportéra probíhala bez problémů až do dne, kdy jej redakce vyslala právě na Marsz Równości. Fotografii, na níž je společně se slavným polským gayem, umístil poté na svůj facebookový profil. Od té doby se stal terčem urážek kolegů ve stylu „Už ti Maciek protáhl komín?“. Fotku dokonce někdo vyvěsil na nástěnku v redakci a napsal na ni bublinu: „Marcinku, uvidíme se v pondělí v lázních, jo?“

Kvůli šikaně nakonec ukončil s deníkem spolupráci. Mluvčí vydavatele deníku na dotaz webu Wirtualnemedia.pl odpověděla, že firma vše prošetří a přijme případně opatření, která něčemu podobnému zabrání.

Článek vyšel na webu Mediahub.

Autor: