1. března 2019 10:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Polský onkolog je podezřelý, že sexuálně obtěžoval 88 pacientek

Lékaři (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lékaři (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Gdaňsk  Prokuratura v severopolském Gdaňsku obžalovala chirurga-onkologa kvůli podezření, že během onkologických vyšetření v letech 2006 až 2017 sexuálně obtěžoval 88 pacientek. Podle televize TVN24 mu hrozí až 12 let vězení. Muž se cítí být nevinen.

Už předloni v únoru vyšetřovatelé informovali, že v Polsku známý lékař Marek L. je podezřelý z obtěžování 25 pacientek. Nicméně během vyšetřování v následujících měsících se ukázalo, že poškozených je 88 žen, mezi nimi jedna dívka mladší 15 let. Mluvčí gdaňské prokuratury Gražyna Waryniuková uvedla, že devět žen podvodně donutil k pohlavnímu styku.

„Začal mi vyšetřovat břicho. Stál za mnou. Ruce sesunul příliš nízko a začal mi je dávat tam, kam neměl,“ popsala jedna z pacientek chování Marka L.

Během vyšetřování případu policisté vyslechli asi 3000 žen, které k tomuto lékaři chodily. Policie usilovala o zatčení Marka L., nicméně soud rozhodl, že po složení kauce 20.000 zlotých (asi 119.000 Kč) může zůstat na svobodě. Byl ale pod policejním dohledem a nesměl vykonávat své povolání.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz