26. května 2018 21:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Polští záchranáři patrně našli po půl roce v Tatrách tělo hledaného Čecha

Horská služba převáží nalezené tělo, které zřejmě patří českému horolezci (21.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horská služba převáží nalezené tělo, které zřejmě patří českému horolezci (21.... | foto: Lidovky.cz

BRATISLAVA Polští záchranáři patrně našli tělo půl roku pohřešovaného českého turisty, po kterém marně pátrali jejich slovenští kolegové v oblasti hraničního štítu Rysy ve Vysokých Tatrách. Slovenská Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala s odvoláním na polské kolegy, že se na polské straně Rysů našly tělesné pozůstatky člověka, které s největší pravděpodobností patří hledanému turistovi.

Pátrání po 53letém muži začalo na slovenské straně koncem října loňského roku poté, co se nevrátil domů. V době jeho zmizení se přehnala tatranskou oblastí sněhová vichřice a ve vyšších polohách řádila dva dny.

Záchranáři ve spolupráci s policií sice lokalizovali signál z jeho mobilního telefonu, ale i navzdory mobilizaci všech dostupných lidí, včetně dvou desítek psovodů a vrtulníku, se jej najít nepodařilo. Jakmile na jaře odtál sníh, pátrací akce se znovu rozeběhla. Na slovenské straně se podařilo najít turistův batoh. Tělo, které patří s největší pravděpodobností jemu, se ale pak našlo za hranicí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz