Diskuse k článku: Pompeo ve Varšavě znovu varoval před Čínou. „Instalování jejich technologií zvětšuje rizika,“ prohlásil

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 19
  • Poslední: 14.2. 2019 8:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Křivan 14.2.2019 8:19

Vypadá to, že někomu ujel vlak a Čína to nebude. Se smutkem koukám jak se náš svět drolí kvůli chamtivosti a velikášství.

O. Svatý 13.2.2019 10:16

Čína je pro USA konkurent, to je vše.

E. Moucha 13.2.2019 8:40

USA docházejí peníze na výplaty tak vyslali Pompea aby upozornil na nebezpeci že strany Číny a Ruska aby se kupovali jen Americké technologie a zbrane

E. Moucha 13.2.2019 9:02

Pompeo upozorňuje na nebezpeci že strany Číny, jen zapomněl na to že v roce 2018 to byla skupina Britských osmnactiletych mladiku kteří se dostali k tajným dokumentům CIA a poskytovali je dál . Pochybuji že používali Čínskou technologii

M. Vaněk 13.2.2019 5:29

Dodejme, že křivácké škodění Číně , za přispění senilních důvěřivců jako Dušan Navrátil, je jen užitečnou kulisou spanilé jízdy šéfa CIA ve funkci ministra zahraničí USA.

Ve skutečnosti je smyslem cesty rozdávání amerických zbraní a jiných temných prebend východoevropským politikům výměnou za podporu ukronacistickému režimu v předvečer tamních voleb.

Proč by jinak navštívil výhradně ukrajinské východoevropské sousedy ?

P. Novák 13.2.2019 1:35

Spojené státy nikdy neumístí svá zařízení v zemi, ve které hrozí, že je Číňané „hacknou“, tedy neoprávněně se dostanou k informacím.

Proto instalujme Huawei. Nebudeme tak vystaveni hrozbě rozmístění amerických zbraní v naší zemi.

J. Patrick 12.2.2019 23:46

Pompeo rekl jen to, co vi kazdy. Dokonce to vedi i sami cinsti soudruzi

J. Kotala 12.2.2019 22:24

Trapák. Otravný.

M. Vaněk 12.2.2019 21:06

Je to poťouchlý křivák, naštěstí velmi průhledný.

Ví dobře, že strašit neznalé lidi "zvýšenýni riziky" je účinné. Vzdělaný člověk ale něco takového rázně odmítne, pokud to není podpořeno reálnými argumenty a důkazy. Řízení rizik v informatice je terminus technicus a existence rizika jako takového v žádném případě neznamená vyloučení technologie, software.

Rizika mají VŠECHNY prvky infrastruktury.

Čínské technologie - disková pole, servery, síťové prvky mají rizika porušení dostupnosti, konzistence a důvěrnosti - z důvodu možnosti vnějšího vlivu - dokonce relativně menší než jiné technologie, supportované přímo euroamerickými přítelíčky. Huawei technologie jsou většiniou lépe dokumentované a zcela předávané správcům infra a bezpečákům - což je základ bezpečí a nižších rizik.

J. Šejnoha 12.2.2019 21:18

Je úplně v pořádku, že Americký politik chce prodat Americké zboží. Prosazuje Americké zájmy.

Jenom je třeba aby se naši politici choval stejně pronárodně a prosazovaly zájmy ČR !

M. Vaněk 12.2.2019 21:22

NE. To není v pořádku. Ve světě obchodu, reklamy platí elementární zákon, že lákat a prosazovat můžete jen POZITIVNĚ svoje výrobky. Je nepřípustné HANĚT jiné výrobky lživým ostouzením a falešnými podezřeními.

P. Novák 13.2.2019 1:44

Podle NÚKIB jsou u zařízení Huawei hrozby jako pravděpodobné nebo téměř jisté-viz tabulka 1 v odkaze. Jak vidíte stejné hrozby u obdobných amerických výrobků?

https://www.govcert.cz/download/kii-vis/2019_01_04_metodika_k_varov%C3%A1n%C3%AD_z_17-12-2018_v1.0.pdf

M. Vaněk 13.2.2019 5:23

Příloha konkrétních a zdůvodněných rizik, tam není. Jestli si ale něčím můžeme být jistí, tak právě spoluprací správ sítí s americkými Službami a poskytivání informací. Je to o většinou o správě, ne o technologii.

P. Novák 13.2.2019 6:20

Tabulka 1 v dokumentu je.

Jsou tam uvedena rizika pro zařízení Huawei nebo ZTE a jejich dodavatele. Ne ale pro konkrétní zařízení. Rizika jsou uvedena obecně a dají se vztáhnout úplně na jakákoliv zařízení.

Navrátil rizika klasifikuje jako velmi pravděpodobná až téměř jistá.

M. Vaněk 13.2.2019 6:34

Tak. Celý dokument se snaží přesvědčit svojí právní spektakulárností, ale chybí jakákoliv konkrétní výtka a zdůvodnění zvláštnosti rizika.

Je to obchodní válka vedená americky křiváckým způsobem

P. Novák 13.2.2019 7:45

Tvrdím to od začátku.

Vypadá to jako kauza převzatá z amerických medií. Opět nejsou podána žádná fakta, jen povrch věci.

Odpovědnost je přehozena z úřadu na firmy a ty budou platit škody. V reálu to probíhá tak, že firmy vědí, že případní konzultanti co budou dávat posudky nemají nic v ruce,nechají si za to velice dobře zaplatit a pokud se něco stane tak si firma na nich stejně nic nevezme a dostane od úřadu ohromnou pokutu. Proto se většinou rozhoduje tak, že zařízení Huawei nahradí jiným. Zaplatí to odběratel služby dodavatele kritické infrastruktury, což je většinou někdo v polomonopolním postavení.

M. Vaněk 13.2.2019 8:59

Přesně tak.

-----

Padl jediný relevantní argument, který by opravňoval vylučování čínských technologií z výběrovek a to je ten, že sami Číňané ve své státní infra používají pouze čínskou výrobu. To se dá ale jasně řešit obchodním a legislativním jednáním , tedy solidními mechanismy a ne křiváckým strašením Služeb, které v USA , zdá se, jediné drží opravdovou moc.

K. Jež 12.2.2019 21:00

Varování není nikdy dost. Jde o vážnou věc. Jde o zachování naší suverenity a přežití demokracie obecně. Zlu nelze ustupovat, zlo nelze tolerovat, se zlem nelze spolupracovat. Zlo je nutno likvidovat a bojovat s ním na všech úrovních.

j. jonáš 13.2.2019 9:56

Nebuďte na ty Američany zase až tak zlej...

Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...