Irving v informační brožuře láká turisty na "neokoukaná místa." Zájemce přijde osmidenní cesta na téměr 50 tisíc korun. Zájezdu, který se uskuteční příští týden, se zúčastní britští a američtí turisté. "Zájem lidí byl veliký. Měl jsem takřka okamžitě vyprodáno," chlubí se Irving a dodává, že cestu plánuje opakovat každé dva roky. Irving řekl, že koncetrační tábory již několikrát navštívil, a při letošní tour bude sbírat podklady k chystané knize o Heinrichu Himmlerovi.
Irvingovu exkurzi budou polské úřady sledovat. Historika odsoudili v roce 2006 v Rakousku za popírání holocaustu. Odseděl si necelý rok. Organizace lidí, kteří holocaust přežili, a jejich příbuzní označují Irvingovy snahy za zneuctění památky obětí šoa. Irving nepopírá, že v Osvětimi umírali lidé v plynových komorách. Tvrdí však, že tam zemřelo mnohem méně lidí, než se uvádí. Seriózní historici jeho tvrzení označují za falšování dějin.
Čtěte také: |
Vstup na svá území Irvingovi zákazalo několik zemí, například Kanada či Rakousko. Polsko mezi ně ale nepatří. Nedávno však Poláky pobouřil, když je obvinil z toho, že z Osvětimi dělají turistický Disneyland a snaží se na historii tábora vydělat, zatímco jiná místa spojená s nacismem zanedbávají. Také tvrdí, že v Osvětimi polská vláda nechala postavit falešné strážní věže. "Jsem historik 40 let a falzifikát poznám. Když se podíváte na staré fotky z Osvětimi, žádné strážní věže tam nejsou," říká Irving.
Loni na sebe Irving také upozornil, když dražil na svých webových stránkách údajně autentické předměty, které patřívaly Adolfu Hitlerovi a dalším pohlavárům Třetí říše. Mezi předměty, které se na jeho stránkách dražily, byly i klasické relikvie - údajný ústřižek Hitlerových vlasů a dokonce i kousek žeberní kosti.