2. listopadu 2017 13:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Popravit Messiho či Ronalda. Islámský stát vyhrožuje fotbalistům před MS 2018

Snímek s Cristianem Ronaldem. Propaganda Islámského státu vyhrožuje fotbalistům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek s Cristianem Ronaldem. Propaganda Islámského státu vyhrožuje fotbalistům. | foto: Twitter.com/@siteintelgroup

PRAHA Propaganda Islámského státu (IS) zveřejnila několik snímků světových fotbalových ikon současnosti, které mají vyděsit fanoušky chystající se na Mistrovství světa do Moskvy. Lionel Messi například na snímku pláče krev, zatímco Cristiana Ronalda se chystá terorista podříznout.

Propagandistické záběry se objevily na twitterovém účtu Site Intel Group, která monitoruje aktivitu IS na sítích. Obrázky ukazují mimo jiné například argentinskou fotbalovou hvězdu Lionela Messiho za mřížemi, jak roní krvavou slzu.

„Bojujete proti státu, který nemá slovo selhání ve svém slovníku,“ stojí u snímku. „Prostě terorismus,“ říká velký rudý nápis dole.

24.října 2017 v 17:34, příspěvek archivován: 02.listopadu 2017 v 12:51

Pro-#ISIS media unit Wafa' Foundation continues to threaten 2018 FIFA #WorldCup, this time using an image of #LionelMessi in a prison outfit https://t.co/isB8RDKYAK

To je jeden z několika příspěvků, kterými se Islámský stát snaží vystrašit fanoušky fotbalu před Mistrovstvím světa v Moskvě, které se bude konat příští rok. 

Islamisté zveřejnili i fotomontáže, na nichž je vidět Messi s podříznutým krkem, plačící fotbalista Neymar čekající na popravu, či fotbalový trenér Didier Deschamps, kterého se džihádisté chystají zastřelit.

„Budeme pokračovat v terorizování a ničení vašich životů,“ říká nápis u fotomontáže s Deschampsem, který je popsán jako „nepřítel Alláha“.

27.října 2017 v 17:44, příspěvek archivován: 02.listopadu 2017 v 12:53

After using ##LionelMessi on poster threatening the #WorldCup, a pro-#ISIS group called French natnl mngr Didier Deschamps "enemy of Allah" https://t.co/ewNs2jxaJN

Lidovky.cz

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz