Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Pořad italské veřejnoprávní televize radil ženám, jak být sexy při nákupu. Kvůli pobouření byl dočasně stažen

Řím V Itálii vyvolal pobouření televizní pořad obsahující rady ženám, jak vypadat sexy při nákupu v supermarketu. Veřejnoprávní televize, na jejímž kanálu byl odvysílán, jej dočasně stáhla, píše zpravodajský web BBC.

V pořadu Detto Fatto, který vysílá kanál Rai 2, spoře oděná baletka a učitelka tance u tyče Emily Angelillová v kožených minišortkách a podpatcích nabádala ženy, aby prohnuly svá záda, když se budou natahovat pro zboží na vyšších policích regálů. Dále pořad obsahoval tipy, jak před sebou svůdně tlačit nákupní vozík.

Epizoda vyvolala pobouření mezi diváky i politiky. Mnozí poukázali na skutečnost, že díl byl odvysílán v předvečer mezinárodního dne proti násilí na ženách.

Generální ředitel společnosti Rai, Fabrizio Salini, vysílání pořadu pozastavil a nařídil prošetřit okolnosti vzniku dílu. Zdůraznil přitom, že epizoda neodpovídala duchu veřejnoprávní služby a redakčnímu kodexu Rai. Moderátorka pořadu Detto Fatto Bianca Guacceroová se omluvila jménem celého týmu s tím, že zajistí, aby se nic podobného neopakovalo.

Angelillová v úvodu inkriminovaného dílu tančila a následně radila ženám, jak nosit podpatky na různých místech, například v supermarketu. Rovněž dala divačkám tip, jak ladně zvednout něco, co jim nedopatřením spadlo v obchodě na zem. „Klekla bych si na jedno koleno, druhé bych měla pokrčené a nohy u sebe, neměla bych je roztažené, aby celá situace nepůsobila ještě vulgárněji,“ uvedla. Později se na svém facebooku omluvila všem ženám, které svým vystoupením urazila.

Ostrou kritiku díl vyvolal na sociálních sítích. Cecilia D’Eliaová, mluvčí sdružení demokratických žen, uvedla, že ženy byly v pořadu zobrazeny stereotypně a diskriminujícím způsobem s tím, že by se vedení Rai a Salini měli zodpovídat. Politik Andrea Martella díl rovněž odsoudil. „Možná by byl zapotřebí návod ne na to, jak nakupovat, nýbrž jak poskytovat veřejnoprávní službu, aniž by se pošlapávaly hodnoty a historie Rai,“ uvedla.

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek
Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už...