Pátek 5. března 2021svátek má Kazimír 3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Natáčel se, jak spí. Streamer si tak za noc vydělal 350 tisíc korun, peníze mu naposílali fanoušci

Neklidná noc. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neklidná noc. | foto: Shutterstock

Los Angeles Natáčel se, jak spí, a nechal ostatní, ať ho při tom ruší. Výsledkem je šestnáct tisíc dolarů na účtě. Americký streamer vysílal na internetové platformě Twitch, určené především k živému přenášení hraní počítačových her, svůj spánek. A vyplatilo se. Uživatelé mu skrz příspěvky, kterými ho z odpočinku v jednom kuse budili, naposílali neuvěřitelnou sumu.

Sociální sítě už dnes dokážou uživatelům vydělat nemalý obnos. Důkazem je platforma Twitch – tu denně sledují miliony především mladých lidí, kteří zde mají své hrdiny. Aktivní uživatelé zde svou tvorbu streamují, tedy živě vysílají, a diváci na ně můžou v reálném čase reagovat. A také je podpořit zasláním určité částky, která se následně objeví na obrazovce samotného streamu.

Nejčastěji jsou zde k vidění přenosy z hraní počítačových her, kdy fanoušci sledují svého oblíbeného „twitchera“, kterak prochází některou z populárních videoher. Není to ovšem jediný obsah, který na platformě lze vysílat – a také ne jediný způsob, jak vydělat peníze.

To teď celému světu ukázal uživatel s přezdívkou Asian Andy. Šestadvacetiletý muž z Los Angeles živě vysílal, jak leží v posteli a spí. Divákům streamu pak dal možnost mu celou seanci znepříjemnit.

Na Twitchi lze nastavit, aby se po každém „donatu“ (přispění peněžitou částkou) během streamu rozezněla hudba, případně aby robot přečetl nahlas vzkazy, které uživatelé ke svému finančnímu příspěvku připojili.

Asian Andy tak neprožil zrovna klidný spánek. Škodolibí uživatelé nechávali zahrát hlasitou hudbu a zvuky, ozýval se štěkot psů nebo zvuk drnčícího budíku. Probdělou noc měl ale bohatě vykompenzovanou obnosy, které mu příznivci naposílali. Celková částka se nakonec vyšplhala až na neuvěřitelnou 16 tisíc dolarů (téměř 350 tisíc korun českých).

„Strašně moc vám děkuji,“ radoval se streamer na samotném konci vysílání. „Byl jsem zvyklý na to, že jezdím Uberem za šestnáct dolarů na hodinu.“ To už teď rozhodně nemusí – a stačilo se jen prospat.

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...