9. června 2017 22:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Těsný výsledek v posledním volebním obvodu. Labouristé v Kensingtonu vyhráli o 20 hlasů

Šéf Labouristů Jeremy Corbyn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Labouristů Jeremy Corbyn. | foto: ČTK

LONDÝN Labouristé ve čtvrtečních parlamentních volbách zvítězili i v obvodě Kensington, který předtím patřil konzervativcům. Západolondýnský obvod je poslední, v němž byly hlasy sečteny, a výsledek jen potvrdil výrazné posílení opoziční strany. V konečném účtování tak konzervativci premiérky Theresy Mayové budou mít 318 poslanců, zatímco labouristům náleží v Dolní sněmovně 262 z celkových 650 křesel.

Labouristé v Kensingtonu zvítězili o pouhých 20 hlasů. Vzhledem k těsnému výsledku byly hlasy několikrát přepočítávány, a proto bylo konečný výsledek v tomto obvodě i celých britských parlamentních voleb oznámen až dnes večer.

V Kensingtonu zvítězili v předchozích volbách v roce 2015 konzervativci o více než 7000 hlasů. Jejich porážka i v tomto obvodě jen potvrzuje jejich nečekaně nevýrazné volební vítězství, kvůli němuž přišli o absolutní většinu v parlamentu. Premiérka Mayová se přitom rozhodla pro uspořádání předčasných voleb s cílem parlamentí většinu ještě posílit, a tím si zajistit silný mandát pro jednání s Bruselem o vystoupení Británie z Evropské unie.

Kensington v loňském červnovém referendu hlasoval pro setrvání země v EU.

na památku „tvrdému brexitu“.
Jan Nedvídek a premiérka Theresa Mayová během návštěvy šéfky konzervativní...
ČTK

Najdete na Lidovky.cz