Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Potřebuje někdo na Vánoce babičku? Osamělá žena nechtěla být o svátcích sama, dala si inzerát

Vánoce (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoce (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

TULSA (USA) Dojemný předvánoční příběh zažívá seniorka z města Tulsa v americkém státě Oklahoma. Nikoho totiž nemá a o svátcích nechtěla být sama. Na inzertní webové stránce Craigslist tak pověsila inzerát, v němž hledala rodinu, s níž by mohla Vánoce strávit.

Seniorka nyní známá jako „babča Carrie“ pověsila na web žádost, která zněla skoro jako volání o pomoc. „Potřebuje někdo na Vánoce babičku? Nikoho nemám a ráda bych  o svátcích byla součástí něčí rodiny,“ psala ve zprávě. K dobru nabízela své kuchařské schopnosti, ale i dárky pro děti. „Nikoho nemám a opravdu to bolí. Vemte mě k sobě do rodiny,“ prosila žena.

Inzerátu si všiml Carson Carlock, který rovněž žije ve městě Tulsa. Rozhodl se, že ženě pomůže. Inzerát mezitím zmizel. „Hodně lidí si z ní dělalo srandu, dokonce jí i nadávali,“ vysvětlil Carlock, který pracuje jako šéfkuchař v pizzerii. Ženě se prý rozhodl pomoci i proto, že jeho matka, která vloni zemřela po vleklé rakovině, strávila své poslední Vánoce sama.

„Byla tehdy moc slabá na to, aby strávila svátky se svými nejbližšími. A vím, že matka by chtěla, abych byl člověkem, který pomáhá bližním,“ řekl podle The Sun Carlock. Sám tak na Craigslist přidal jiný inzerát. „Prosím seniorku, která potřebuje rodinu, aby mě zkontaktovala,“ napsal Carlock. Příspěvek pak sdílely tisíce lidí.

Žena se mu skutečně ozvala a muž později celou věc okomentoval s tím, že žena skutečně bude mít „krásné Vánoce“. „Carrie je láskyplný a úžasný človek. Přál bych si s vámi (jinými uživateli) sdílet více informací, ale přála si, aby informace zůstaly jen mezi námi,“ napsal na Facebook. „Carrie je skvělá a Štědrý den stráví s námi. Děkuji moc všem, kteří to pomohli uskutečnit,“ dodal.

Deník The New York Times upozorňuje na to, že případů jako Carrie jsou tisíce. Její inzerát podle deníku jen vypovídá o tom, jak jsou staří lidé osamělí a o Vánocích mohou čelit těžkým depresím. 

Premium

Vážné nemoci nepadají z nebe. Ničí nás stres, shodují se psycholog i psychiatr

Psychiatr Martin Anders (vlevo) a psycholog Radek Ptáček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidské tělo má něco jako vnitřní baterku. Když dlouho jedete na rezervy, vypne se imunitní systém a­ organismus to...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

André Reinders | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.