6. června 2018 17:57 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Požár, u něhož v centru Londýna zasahovala více než stovka hasičů, se obešel bez zranění

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ze střechy Mandarin Oriental Hotelu v centru Londýna se valí dým. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ze střechy Mandarin Oriental Hotelu v centru Londýna se valí dým. | foto: Reuters

LONDÝN Více než stovka hasičů zasahovala ve středu u požáru luxusního hotelu v centru Londýna. Všechny jeho hosty se podařilo včas evakuovat, zdravotníci na místě neošetřovali žádného zraněného, informoval server listu Evening Standard. Příčina vzniku požáru zatím není jasná.

K požáru pětihvězdičkového hotelu Mandarin Oriental v londýnské části Knightsbridge, který sousedí s Hyde Parkem, vyrazilo kolem 17:00 SELČ dvacet hasičských vozů a zhruba 120 požárníků. Desítky z nich stále zůstávají na místě a hasit budou zřejmě ještě několik hodin.

Z hotelu se podařilo evakuovat včas všechny hosty. Podle serveru Evening Standard mezi nimi byl mimo jiné zpěvák Robbie Williams. „Nepečovali jsme o žádné pacienty, ale zůstáváme z preventivních důvodů na místě,“ uvedli záchranáři.

Hustý černý dým stoupající ze střechy dvanáctipatrové budovy bylo podle agentury AP vidět na kilometry daleko. Vpodvečer ale z budovy dýmit přestalo. Ulice před hotelem významná pro dopravu v centru britské metropole byla uzavřena. To způsobilo ve špičce značné komplikace.

V londýnském centru hořel luxusní Mandarin Oriental Hotel.
V centru Londýna začal hořet luxusní hotel Mandarin Oriental.

„Příčina požáru není v tomto stádiu známa,“ uvedl mluvčí londýnských hasičů. Podle očitých svědků citovaných agenturou AP na střeše před vypuknutím požáru pracovali dělníci.

Podle serveru listu Evening Standard prodělal hotel Mandarin Oriental nákladnou rekonstrukci, která byla dokončena teprve v květnu. Za jednu noc se v luxusním hotelu, který se poprvé otevřel v roce 1902, platí 700 liber (20 500 korun) a více.

06.června 2018 v 17:35, příspěvek archivován: 06.června 2018 v 18:01

Dozens of firefighters are tackling a blaze at a hotel in the Knightsbridge section of London https://t.co/nxRxJI4HgO https://t.co/P6XnYVPx3Y

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz