26. ledna 2015 16:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Požár v Le Penově sídle: bývalý šéf Národní fronty prchal před plameny

Zakladatel Národní fronty Jean-Marie Le Pen hovoří s novináři. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zakladatel Národní fronty Jean-Marie Le Pen hovoří s novináři. | foto: Reuters

PAŘÍŽ V domě bývalého šéfa francouzské krajně pravicové strany Národní fronta Jeana-Marieho Le Pena na západním pařížském předměstí Rueil-Malmaison v pondělí hořelo. Byt pravděpodobně chytl od krbu. Politik byl podle serveru listu Le Figaro lehce zraněn, když utíkal před plameny. Byl převezen do nemocnice, ale hospitalizace nebyla nutná.

„Dům hořel, můj otec byl uvnitř. Je poraněn v obličeji, ale není to nic vážného, nic znepokojivého,“ potvrdila Le Penova dcera a nynější vůdkyně Národní fronty Marine Le Penová.

„Jde o náhodný požár, který pravděpodobně vzešel z komína, na němž pracoval dělník,“ uvedl policejní zdroj. Podle něj Jean-Marie Le Pen uprchl na terasu a upadl, když chtěl utéci před plameny.

PSALI JSME:

Politika a jeho manželky Jany se ujali hasiči. Jejich stav podle francouzského serveru nebyl tak vážný, aby vyžadoval hospitalizaci.

Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.