26. ledna 2018 8:42 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Požár v nemocnici v jihokorejském městě Mirjang zabil 41 lidí, 10 lidí je v kritickém stavu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Předseda nadace, která zdravotnické zařízení provozuje, v televizi uvedl, že... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda nadace, která zdravotnické zařízení provozuje, v televizi uvedl, že... | foto: ČTK

SOUL Nejméně 41 lidí zemřelo a přes 80 bylo raněno při požáru v nemocnici ve městě Mirjang na jihovýchodě Jižní Koreje, informovala agentura AFP s odvoláním na hasiče. Deset raněných je v kritickém stavu, počet obětí se může ještě zvýšit, napsala agentura AP. Jde o nejhorší požár v Jižní Koreji za více než desetiletí.

Přesná příčina vzplanutí se vyšetřuje. Předpokládá se, že oheň propukl v přízemí na pohotovosti. Mezi mrtvými jsou hlavně ti, kteří se nacházeli v prvním a druhém patře budovy. Většina z obětí se nadýchala kouře. Zemřeli i tři zaměstnanci nemocnice, mimo jiné lékař z pohotovosti.

Nejméně deset zraněných je ve vážném stavu. Hasiči z nemocnice evakuovali přibližně 200 lidí, které převezli do čtyř přilehlých zdravotnických zařízení.

Plameny se začaly šířit kolem 7:30 místního času (ve čtvrtek 23:30 SEČ). Uhasit se je podařilo po několika hodinách.

Plameny se začaly šířit kolem 7:30 místního času (ve čtvrtek 23:30 SEČ). Uhasit...
Jihokorejská televize YTN přinesla záběry černého kouře valícího se z oken a...

V šestipatrové budově se nachází také domov pro seniory, ale podle agentury Jonhap bylo jeho osazenstvo, celkem 94 osob, v bezpečí evakuováno.

Předseda nadace, která zdravotnické zařízení provozuje, v televizi uvedl, že nemocnice nebyla vybavena hasícími přístroji, protože to zákon nevyžaduje. Jihokorejská televize YTN přinesla záběry černého kouře valícího se z oken a vstupu do nemocnice.

Prezident Mun Če-in svolal v reakci na neštěstí krizovou schůzku, kde chce se svými poradci probrat, jak podobným požárům čelit. V prosinci zemřelo při požáru budovy fitness centra ve městě Čečchon 29 osob.

ČTK
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz