Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pozorovatelé OSN chtěli na místo masakru, stříleli po nich

Svět

  17:09aktualizováno  17:36
HAMÁ - Pozorovatelé OSN, kteří chtěli navštívit místo dalšího masakru v Sýrii, se dostali do palby lehkých zbraní. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun to označil za skandální a pobuřující. Nikdo z pozorovatelů nebyl raněn.

Fotografie mrtvých dětí zabitých ve vesnici Al-Kubair. Pravdivost snímku se nepodařilo ověřit. foto: ČTK

Masakr, při němž ve vesnici Al-Kubair v provincii Hamá bylo ve středu zavražděno osm desítek civilistů, považuje Pan Ki-mun za "nepopsatelné barbarství". Vyzval syrského prezidenta Bašára Asada, aby začal okamžitě plnit mírový plán zmocněnce OSN a Ligy arabských států Kofiho Annana, který předpokládá kromě jiného ukončení bojů a stažení jednotek z měst.

Další krveprolití syrských civilistů

Annan, který ve Valném shromáždění OSN hovořil po Pan Ki-munovi, svět vyzval k jednotě v postupu v Sýrii, protože jenom tak se podle něj může podařit krizi vyřešit. Annan přiznal, že plán není plněn a násilí přibývá. O Sýrii bude dnes v New Yorku jednat také Rada bezpečnosti OSN.

Záběry mrtvých těl na web umístili syrští aktivisté, podle kterých smrt 87 lidí včetně 20 dětí a 35 žen mají na svědomí Asadovy milice. Pravdivost záběrů není možné ověřit.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!