22. září 2017 15:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dva muži se před finským parlamentem pobodali do břicha, měli průkazy z azylového střediska

Budova finského parlamentu v Helsinkách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova finského parlamentu v Helsinkách | foto: Wikimedia

HELSINKY Dva muži se pravděpodobně pokusili spáchat sebevraždu na schodišti k budově finského parlamentu v metropoli Helsinkách. Oba byli s bodnými ranami do břicha převezeni do nemocnice. Finský zpravodajský server Yle uvedl, že muži měli u sebe identifikační průkazy vydané azylovým přijímacím střediskem.

Incident se stal po 13:00 místního času (12:00 SELČ). „Právě začalo plenární zasedání parlamentu. Ti muži seděli poblíž hlavního vchodu do budovy. Kolem bylo poměrně rušno, ale nikdo z občanů se neocitl v nebezpečí, ti muži nikoho neohrožovali,“ prohlásil bezpečnostní představitel parlamentu Jukka Savola. Podle něj měli muži u sebe žluté průkazy žadatelů o azyl.

Svědci vypověděli, že na schodech před parlamentem zůstaly krvavé stopy. „Úzce spolupracujeme s policií, jednotka dorazila na místo okamžitě. Sanitka také přijela během několika minut,“ dodal Savola.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz