24. ledna 2018 13:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Slovenský tisk: Egocentrik Zeman se nenechal omezovat pravdou, Drahoš mohl těžko reagovat

Prezidentský duel na TV Prima. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezidentský duel na TV Prima. | foto:  Petr Topič, MAFRA

BRATISLAVA První televizní duel českého prezidenta Miloše Zemana a jeho soupeře ve finále prezidentských voleb Jiřího Drahoše se změnil v show Zemana-egocentrika, který překrucoval oponentova slova, napsal na svém webu slovenský list Sme.

Podle listu Denník N potvrdil Zeman v televizní debatě své dobré řečnické schopnosti, ale fyzicky vypadal křehce. Naopak podle Sme na Zemanovi nebyla patrná únava.

„Pokud bychom na to šli čistě matematicky, vítězem úterní diskuse je Zeman. Dal najevo své zkušenosti diskutéra, který se při útocích nenechá omezovat pravdou ani slušností. Ve skutečnosti ovšem diskuse vítěze nemá. V první řadě ukázala, že lepší diskutér neznamená lepšího a již vůbec ne slušnějšího prezidenta,“ uvedl list Sme. 

Dodal, že na televizních obrazovkách šlo o představení narcise z Hradu, na kterého Drahoš nemohl adekvátně reagovat, pokud nechtěl klesnout na jeho úroveň.

List Sme na rozdíl od Denníku N poznamenal, že na Zemanovi během televizní debaty nebyla znát únava způsobená věkem a chatrným zdravím.

Denník N naopak napsal, že Zeman v křesle vypadal velmi unaveně a fyzicky křehce. „To, že 73letý Zeman není v dobré kondici, bylo zřetelné na konci debaty, kdy mu z křesla musela pomoci ochranka a on sotva stál na pódiu opřený o hůl,“ napsal list. Dodal, že debatu provázelo bučení publika a že první střet Zemana s Drahošem prohrála televize.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR MONTÁŽE NÁSTUPNÍ BONUS

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 28 000 Kč