Další čtyři obviněné, dva chlapce a dvě dívky, kteří z mrakodrapu v té době seskočili na padácích, soudkyně osvobodila „kvůli pochybnostem o vině“, které si vyložila v jejich prospěch. Současně jim nechala sejmout elektronické náramky, které dosud kontrolovaly, zda zůstávají v domácím vězení.
Prokurátor původně žádal pro všechny trest v trvání tří let - a jen v případě těhotné obviněné jako podmíněný trest. Horní hranice trestu je až sedm let.
K TÉMATU: |
Ukrajinec Pavlo Uševec, přezdívaný Gríša Mustang, uprchl do vlasti, odkud se přihlásil k odpovědnosti za celou akci. Kyjev jej odmítl Rusům vydat.
Ukrajinský prapor se 20. srpna 2014 ocitl na špici hlavní věže výškové obytné budovy na levém břehu řeky Moskvy, která je jedním ze sedmi takzvaných stalinských mrakodrapů. Dům na Kotělnickém nábřeží s charakteristickou architekturou Stalinovy éry je vysoký 176 metrů a dostavěn byl v roce 1952. Budova je jako architektonický památník pod státní ochranou. Na její stavbu údajně dohlížel obávaný šéf sovětské tajné policie Lavrentij Berija.
Dům v sobě skrývá 540 bytových jednotek, jejichž nájemníci vždy patřili k moskevské elitě. Například zde žili uznávaní umělci Andrej Vozněsenskij, Jevgenij Jevtušenko, Jurij Ljubimov nebo Konstantin Paustovskij.
Destroy nonconformist art: 15 days jail. Paint star Ukrainian colors: 3 years prison #Russia http://t.co/gzkicdGQ5l pic.twitter.com/Al70Kjyzry
— Alec Luhn (@ASLuhn) 10. Září 2015