29. ledna 2019 8:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Přestřelka v Houstonu: zraněno pět policistů, dva podezřelí z incidentu zemřeli

Podle AP zasahovali policisté z protidrogového oddělení v jednom z domů na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle AP zasahovali policisté z protidrogového oddělení v jednom z domů na... | foto: ČTK

Pět amerických policistů bylo zraněno při pondělní přestřelce v texaském Houstonu. Na místě incidentu zemřeli dva podezřelí, uvedla policie podle agentury AP. Jeden ze strážců zákona je v kritickém stavu, další mají méně vážná zranění.

Podle AP zasahovali policisté z protidrogového oddělení v jednom z domů na jihovýchodě nejlidnatějšího texaského města. Během zátahu proti údajným dealerům heroinu začala přestřelka, během níž byl jeden z policistů těžce zraněn a musel jej do nemocnice převézt vrtulník. Dva pravděpodobní útočníci při incidentu zemřeli, sdělil médiím houstonský policejní šéf Art Acevedo. Pálit začali střelci hned poté, co policisté vyrazili domovní dveře a pronikli dovnitř, dodal.

Policie okolí střelby vyklidila a doporučila lidem, aby se drželi dále. Guvernér Texasu Greg Abbott uvedl, že útok je připomínkou toho, jakou „službu a oběť“ denně podstupují při výkonu svého povolání policisté.

Během zátahu proti údajným dealerům heroinu začala přestřelka, během níž byl...
Podle AP zasahovali policisté z protidrogového oddělení v jednom z domů na...
ČTK

Najdete na Lidovky.cz