Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prezident Liberlandu zve na pravidelné víkendové oslavy

Svět

  15:03
Vít Jedlička v exkluzivním rozhovoru pro Lidovky.cz komentoval vývoj situace v kauze experimentálního státu Liberland, který před nedávnem založil. Kauza se podle něj bude řešit za dva týdny řešit ve švýcarském parlamentu. Prozatím láká na velkolepé party na území nového státu. Nebude chybět hospoda, vodní atrakce a bungee jumping, slibuje.

Vlajka Liberlandu. foto: Richard Cortés, Česká pozice

Prezident Jedlička se krom Švýcarska také chystá do Polska, Norska a USA, ve snaze nalézt podporu pro svůj nový státní útvar, který, jak tvrdí založil na území nikoho mezi srbským a chorvatským územím. Zatímco ze srbské strany projekt Liberland nachází toleranci a pochopení, chorvatské úřady a policie nejsou tak vstřícné.

Zakladatel státu Liberland Jedlička propuštěn z vazby. Soudcovy děti žádaly o vstup

Jedlička i další ze skupiny, snažící se území osídlit byli opakovaně zatčeni a pokutováni, naposled minulý víkend. „My jsme se vylodili a byli jsme zatčeni za překročení srbsko-srbské hranice,” říká prezident Liberlandu. Dodává, že se zatím nebude pokoušet překročit spornou hranici. Místo toho chystá pravidelné víkendové „party”.

Na srbském břehu slibuje těm, kteří se tam vypraví, hospodu, vodní atrakce i „bungee jumping”. Doufá, že se eventuálně dočká spolupráce i z chorvatské strany. Na území, které považuje za Liberland podle Víta Jedličky již nyní působí několik švýcarských občanů, kteří tam připravují zázemí.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat