Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Lukašenko slíbil Bělorusům nové prezidentské volby, podmínkou je ale přijetí nové ústavy

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který nyní čelí největším protestům za celých 26 let svého autoritářského vládnutí, v pondělí nejprve znovu odmítl volání opozice po nových prezidentských volbách, později ale podle ruské tiskové agentury RIA Novosti možnost jejich konání připustil - ovšem až po přijetí nové ústavy. Lukašenkova hlavní soupeřka Svjatlana Cichanouská mezitím prohlásila, že je připravená postavit se do čela národa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Netolický 18.8.2020 8:31

Další podniky se v Bělorusku připojují ke generální stávce, která bude prostřednictvím stávkových výborů koordinována. To je správný postup. S diktátorem už vůbec nevyjednávat, jen dál trvat na ultimátu. Zároveň připravit kdo a jak převezme moc, a dovede zemi k novým volbám.

E. Moucha 18.8.2020 8:41

A co potom až se to tam změní. Nastoupí jiní třeba jako u nás. Myslíte si že se živit obyčejných lidí změní. Budou tam pořád lidí kteří budou chtít koryta

J. Škodák 18.8.2020 8:57

Ano Moucho, koryta si u nás rozdělila komunisticko estébacká nomenklatura, která nás obírá kde se dá, ale přesto se mají u nás obyčejní lidé lépe než tam, kde vládnou totalitní poměry jako v Bělorusku, Rusku...Migrují snad lidé od nás směrem na západ, nebo na východ? Nemyslíte?Pokud ovšem myslíte!

A. Široko 18.8.2020 9:12

Se divím, že jste na ten západ neemigroval. Asi by byla složitější obživa.

J. Škodák 18.8.2020 14:35

Široko, plácáte ze široka nesmysly. Na západě jsem studoval a žil a kdybych věděl, že česká kotlina oplývá takovými hňupy jako jste Vy, tak jsem tam zůstal.

E. Moucha 18.8.2020 9:13

Kdo za to může že po 89 se k moci dostali ti komunisti a stále rozhodují o dění v ČR. Že nebyli potrestání vysocí představitelé KSČ za své zločiny. Od roku 1989 odešlo do ciziny na 250000 našich občanů. Denně jezdí za práci do sousedních států na padesát tisíc lidí. Proč s tohoto ráje tam chodí?

P. Netolický 18.8.2020 9:00

Základem je možnost svobodné volby, opravdová politická soutěž. Říká se tomu demokracie. Pak už je jen na dotyčném národu jak moudře se bude chovat, jaké zástupce do svého čela zvolí.

E. Moucha 18.8.2020 9:20

Kde to žijete. Vy si zvolíte svého představitelé který vám bude před volbami tvrdit že se zaslouží že budete mít plat sto tisíc ale jelikož nebude mít přes padesát procent tak bude muset jít do koalice s někým jiným a tak bude muset udělat kompromis. Takže co vám před volbami slíbil nedodrží. Jinak detektor s tou svou demokracii někam. Základní principy demokracie se nedodržují nikde všude jsou porušovány

P. Balcar 19.8.2020 6:56

Že věříte nesmyslům není chyba demokracie, ale vaše. Na ni se nevymlouvejte. Demokracie je jen platforma, jakou bude mít náplň záleží na kandidátech a voličích.

E. Moucha 19.8.2020 7:38

Chlapče, co je na tom za nesmysl.

P. Balcar 19.8.2020 8:12

Soudruhu Moucha, jestli věříte někomu, kdo vám slibuje 100 000, pak jste chudý především duchem.

E. Moucha 19.8.2020 8:18

Chlapče, to byl jen příklad. Jinak politici ti taky slíbí že vše změní ale jak vidíš to co jsem napsal o těch kompromisem nemohou to nikdy splnit. Takže před každými volbami politici lžou

P. Balcar 19.8.2020 8:24

Dost hloupý příklad, soudruhu Moucha.

Když píšete "před každými volbami politici lžou", tak opět šíříte narativ Kremlu, který háže všechny politiky do jednoho pytle, tak jako vy.

E. Moucha 19.8.2020 11:20

Takže všichni politici které jste volil přesně splnili to co před volbami slibovali?

P. Balcar 20.8.2020 8:00

Pohybujete se přesně podle přání ruského dezinformačního narativu, buďto všichni plní sliby nebo lžou, soudruhu Moucha.

Realita je taková, že někteří sliby splní, jiní to nezvládnou. Možná protože exoty, kteří by slibovali 100 000 příjem, jsem nikdy nevolil.

A. Široko 18.8.2020 8:44

Jenom vaše bujná představa pod vlivem propagandy, podle absence nových obrázků a videí je tam od včerejška relativní klid.

P. Netolický 18.8.2020 8:56

Zkuste jiné zdroje "obrázků".

A. Široko 18.8.2020 9:06

Zrovna se dívám na CNN.!!

A. Široko 18.8.2020 9:09

... vévodí tam přestřelka mezi Američany a provládními gerilami v Sýrii.

J. Škodák 18.8.2020 14:36

Od kdy slepí vidí a hluší slyší?

P. Balcar 18.8.2020 5:08

Lukašenko hraje o čas. Podobně zkoušel opít rohlíkem opozici Janukovič.

E. Moucha 18.8.2020 7:13

Hlavně sem dej ten odkaz to potvrdí to jak Janukovyč opozici opíjel rohlíkem po podepsané dohodě.

P. Balcar 18.8.2020 8:00

Každý si může najít jak Janukovič v únoru 2014 vyhlásil presidentské volby místo na nejbližší možný termín, jak se dohodl s opozicí, ale až na nejzasší termín na prosinec. Po odvolání parlamentem zbaběle utekl, aby nemusel čelit odpovědnosti za zločiny, které na Ukrajině spáchal, rozkrádní a vlastizradu.

To akorát vy ulhaně tvrdíte, že ten křivák Janukovič, co prosazoval ruštinu jako druhý úřední jazyk, a zloděj, kterému s partou zabavili cca 1 000 000 000 EUR, byl ukrajinský vlastenec.

E. Moucha 18.8.2020 8:37

Chlapče nikdy jsem nenapsal že Janukovyč byl vlastenec. Janukovyč byl naprosto stejný zloděj jako ti předešli prezidenti. Ta dohoda byla dohodnuta mezi opozici,Janukovyčem a třemi ministry zahraničí států EU. Asi nevíš že se musí změnit ústava a pak mohou proběhnout volby a to bylo jak jsem napsal dohodnuto těmi třemi stranami. To že zdrhnul mohlo mít stejný důvod jako zdrhla tato kandidátka na prezidenta Běloruska. Možná by dopadl jako Ceausescu v Rumunsku.

P. Balcar 18.8.2020 9:03

Prostoduchý soudruhu Moucha, zase jste neudržel mnou kdysi odkazovaný článek, protože v něm byl celý proces ústavních změn i s časovým harmonogramem popsaný! Opozice bez zdržování Janukovičem, zvládla provést všechny ústavní změny a vyhlásit presidentské volby na květen. Tj. o víc jak půl roku dřív než si naplánoval Janukovič.

Vy jste tvrdil, že Janukovič byl pro ukrajinský, protože podepsal smlouvu na těžbu břidličného plynu se západní společností. "Určitě" to dělal pro blaho Ukrajinců a vůbec u toho nemyslel jak se napakuje.

Opět lžete a ostouzíte, kandidátka na presidentku Běloruska, žádné zločiny nespáchala!

S Janukovičem v nepřítomnosti proběhl soudní proces a další probíhá. Tohoto odsouzeného zločince ukrývá a chrání Kreml.

E. Moucha 18.8.2020 9:49

Kecáš chlapče. Ve svém příspěvku jsi napsal že Janukovyč po podpisu té dohody chtěl Janukovyč opozici podrazit a jako aby to mělo punč toho co píšeš jsi dal odkaz o tom že Janukovyč nechce s opozici jednat. Jenže chlapče sis nevšiml že ten tvůj odkaz byl z 20.1.2014 ale ta dohoda byla podepsána až 21.2.2014.

P. Balcar 19.8.2020 6:16

Kdysi jsem zaměnil dva články a soudruh Moucha z toho bude mít Vánoce v každém ročním období. Soudruh Moucha tu lže a šíří kremelské dezinformace, fake news a propagandu, ale to je v pořádku. Vot dialektika. Tomu ubožákovi nebývá, že tykání a připomínání jednoho omylu.

Ani jeden můj omyl nic nezmění na tom, že Janukovič byl a je vlastizrádný podrazák, který pozval ruské vojsko na Ukrajinu, při pokusu aby se udržel u moci. Podobně jako teď "vlastenecky" konzultuje Lukašenko nasazení ruského vojska v Bělorusku s Putinem. Na prostý lid podle těchto zlodějských autokratů platí obušky a tanky.

E. Moucha 19.8.2020 7:17

Zase kecáš chlapče, žádné dva články si nezaměnil. Dal si jen tento odkaz a tvrdé jsi ho obhajoval než sis uvědomil že si se spletl. Chlapče ty mně oslovujeme jako se oslovovali komunisti tím naznačuješ že jim jsem. Když si někdo přečte můj příspěvek z 18.8.2020 v 9:13 musí říct že to nemáš v té hlavě v pořádku. To je stejný jako píše že jsem proruský. Každý si může dohledat v mých prispevcich že se Sověti a Rusko dopouštěli a dopouští zvěrstev. Co se týká mě češtiny tak všichni co se mnou diskutují delší dobu diskutují vědí že s ní mám problémy a už mne takového berou. Jinak když někoho opravuješ tak si po sobě ten příspěvek přečti. Už jsem chtěl několikrát aby jsi mi předložil můj jediný příspěvek kde obhajuji Janukovyče, Putina nebo Lukašenka.

E. Moucha 19.8.2020 7:34

Jinak chlapče až mne přestaneš takto oslovovat já přestanu s tykáním. Dlouho jsem snášel to tvoje oslovování jak se mohou mnozí přesvědčit. P. Haraším napsal, nemohu někoho tak oslovovat když nemám důkaz že to tak je, proto se nedivím že mne za to zablokovali

P. Balcar 19.8.2020 8:51

Klidně v tom pokračujte, ať je vidět jaký jste hulvát se socializmem zažraným pod kůží, soudruhu Moucha.


S Blatným se nedalo pracovat, říká bývalý náměstek ministra Aleksi Šedo

Aleksi Šedo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na ministerstvu zdravotnictví v úterý skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo. V rozhovoru pro MF DNES...

Test doručovacích služeb: Třetí místo pro Českou poštu, naopak zklamala PPL

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už žádné čekání s balíkem na poště. MF DNES vyzkoušela, že když máte štěstí, můžete pohodlně, levně a spolehlivě poslat...

Protesty v Nizozemsku se absolutně vymkly kontrole, popisuje zraněná Češka

Češka zraněná během nepokojů v Nizozemsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přísná koronavirová opatření stále platí v mnoha zemích světa. Nizozemsko přijalo nejpřísnější opatření od konce druhé...