Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Zeman na Slovensku ukončil svou poslední návštěvu. Proletěl se nad Tatrami

Prezident Miloš Zeman na závěr třídenní návštěvy Slovenska absolvoval let ve vrtulníku nad Tatrami. (8. února 2023) foto: ČTK

Prezident Miloš Zeman ve středu ukončil schůzkou s předsedou slovenského parlamentu Borisem Kollárem oficiální část svého programu rozlučkové návštěvy Slovenska ve funkci hlavy státu. V poledne, před odletem do vlasti, ještě vyrazil ve vrtulníku z popradského letiště na vyhlídkový let nad Tatrami.
  11:40aktualizováno  12:46

V nejvyšším pohoří Slovenska po ranní inverzi panovalo slunečné počasí s dobrou viditelností, pro let tak byly výtečné podmínky.

Zeman přijel do Vysokých Tater v pondělí, kdy u Štrbského plesa povečeřel se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Po úterním oficiálním společném jednání pak prezidenti Česka a Slovenska ocenili dobrou úroveň vzájemných vztahů a Zeman vyjádřil naději, že ta bude pokračovat i s jeho nástupcem v úřadu Petrem Pavlem.

Ve Vysokých Tatrách, které jsou oblíbeným cílem českých turistů, se Zeman během tři dny trvající návštěvy sešel také s několika dalšími současnými a bývalými politiky Slovenska, například s premiérem Eduardem Hegerem a bývalými slovenskými prezidenty Andrejem Kiskou a Rudolfem Schusterem.

Vítěz přímé prezidentské volby Pavel se ujme úřadu 9. března a podle dřívějších informací plánuje při své první zahraniční cestě ve funkci navštívit Slovensko.

7. února 2023

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat