Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump představil logo Vesmírné armády. Na Twitteru ho připodobňují ke znaku hvězdné flotily ze seriálu Star Trek

Logo amerických vesmírných sil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo amerických vesmírných sil. | foto: Reuters

Velká Británie  Americký prezident Donald Trump v pátek představil nové logo Vesmírné armády. Na svém Twitteru zmínil, že jeho podobu konzultoval s vojenskými vůdci a designéry. Podle fanoušků sci-fi seriálu Star trek se nápadně podobá logu hvězdné flotily.

„Po konzultaci s našimi velkými vojenskými vůdci či designéry jsem rád, že mohu představit nové logo pro vesmírnou sílu Spojených států, šestou pobočku naší velkolepé armády!“ napsala americká hlava státu ve svém příspěvku. 

Mezi uživateli Twitteru však vzbudilo logo spíše posměch a začali ho okamžitě připodobňovat ke znaku hvězdné flotily ze sci-fi seriálu Star Trek, informoval server Sky News.

Na Twitteru se k podobě loga vyjádřil také herec George Takei, který v původních seriálech a filmech Star Trek ztvárnil poručíka Sulu. „Ehm, očekáváme od toho nějaké licenční poplatky,“ napsal Takei. „Donald Trump použil naše daňové dolary pro toto velkolepé logo Vesmírných sil, které vypadá jako něco ze Star Wars,“ navázal další uživatel.

Symbol ve tvaru šipky se soustředí na planetární pozadí a obklopují ho slova „Vesmírná síla Spojených států“ a „Ministerstvo letectva“. V logu se rovněž nachází čtyři římské číslice (2019). V prosinci minulého roku totiž prezident Trump podepsal nový zákon o národní obraně. 

Hlavním cílem Vesmírné armády je zlepšit ochranu amerických satelitů a dalších kosmických prostředků. Původně chtěl, aby byla oddělená, avšak zároveň rovna armádě, letectvu či námořnictvu. Nakonec ji ale Kongres začlenil do letectva.

Maskáčové uniformy vojákům ve vesmíru nepomohou

Předmětem posměšných komentářů a kritiky se staly i uniformy pro vojáky vesmírné armády, které byly zveřejněny minulý pátek na oficiálním twitterovém účtu Vesmírné armády. Uživatelé kritizovali použítí maskáčového potisku, neboť ten slouží k maskování vojáků. Podle nich takové krytí není ale ve vesmíru potřeba. 

Nová uniforma americké kosmické síly.
Printcreen jednoho z Tweetů zesměšňující nové americké kosmické uniformy.

Argumentem zástupců Vesmírné armády pro použití tohoto vzoru je například snížení nákladů na návrh a výrobu nových uniforem. Rovněž se obhajují tvrzením, že jsou podobnou institucí jako další vojenské složky USA: například armáda či letectvo.

Jednoduchý trik. Vědci našli nejlepší způsob, jak si získat přátelství kočky

Prémium, kočka, jak vytvořit vztah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Majitelé koček dobře vědí, jak je s nimi někdy těžké pořízení. Umí dělat naschvály, jsou tvrdohlavé nebo nás prostě...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Tip pro rodiče: Židle, která s člověkem vydrží od 9 měsíců až do důchodu
Tip pro rodiče: Židle, která s člověkem vydrží od 9 měsíců až do důchodu

Dvě redaktorky vyzkoušely české rostoucí židličky od WOOD PARTNER. Jsou jedinečné svými ergonomicky tvarovanými opěrkami a sedáky, které podporují...