Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přežil měsíc na moři. A teď žaluje Američany, nepřipluli mu na pomoc

Svět

  10:01
PANAMA/PRAHA - Osmnáctiletý Adrian Vasquez z Panamy přežil měsíc na moři jen v malém člunu. Své kamarády, kteří po několika dnech zemřeli na úpal a dehydrataci, musel hodit do moře. Mladík teď podal žalobu k soudu v USA na americkou společnost zajišťující výletní plavby. Jedna z jejích lodí jim údajně neposkytla pomoc, když plula kolem.

Adrian se v doprovodu rodiny vrací domů. foto: ČTK

Neštěstí se stalo letos na jaře, kdy se trojice mladých mužů z panamského rybářského města Río Hato na pobřeží Tichého oceánu vypravila na ryby. Na zpáteční cestě ale jejich lodi vysadil motor a muži zůstali na moři. Po 16 dnech údajně spatřili blížící se výletní loď a ukazovali, že potřebují pomoc. Loď ale nezastavila.

Trojice se nejprve živila nalovenými rybami. Po dvou týdnech, kdy se ryby zkazily a muži je tak museli vyhodit, zemřel první z trojice. Později úpalu a dehydrataci podlehl i druhý. Adrian musel jejich rozkládající se těla svrhnout do moře.

Mladíka, který na společnost Princess Cruises Lines teď podal žalobu k floridskému soudu kvůli nedbalosti, zachránila rybářská loď 22. března nedaleko Galapág. Více než 960 kilometrů od místa, odkud trojice 24. února vyplula.

PŘEČTĚTE SI TROSEČNÍKŮV PŘÍBĚH:

Součástí žaloby je svědectví dvou pasažérů z luxusní výletní lodi Star Princess, kteří řekli, že spatřili člun a že to oznámili zástupci plavební společnosti. Američan Jeff Gilligan médiím ukázal fotografii, kterou pořídil z paluby a na které je vidět malý člun.

Cestující z paluby pořídil tuto fotografii.

Cestující z paluby pořídil tuto fotografii.

Firma Princess Cruises ale popírá, že by kapitánovi lodi někdo z pasažérů řekl, že na moři spatřil jiné plavidlo. Tvrdí, že došlo "k selhání v komunikaci".

Autoři:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat