12. srpna 2017 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kvůli výsledku voleb v Keni zemřeli při potyčkách s policií dva lidé

Policisté zasahují při protestech v Keni po zvolení hlavy státu roku 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté zasahují při protestech v Keni po zvolení hlavy státu roku 2017. | foto: Reuters

NAIROBI Při potyčkách s policií zemřeli v Keni v noci na sobotu dva lidé. Informovala o tom agentura AFP. Nepokoje se rozhořely po oznámení, že v prezidentských volbách zvítězila současná hlava státu Uhuru Kenyatta. Opozice označila sčítání hlasů za zmanipulované, v jejích baštách pak vypukly protesty.

„Jeden člověk zemřel a další čtyři zraněné jsme přijali do nemocnice,“ cituje AFP nemocniční zdroj ve městě Kisumu. Dalšího mrtvého ve městě Siaya potvrdil místní policista. Dva zraněné přijala rovněž nemocnice v Nairobi.

Volební komise v pátek uvedla, že Kenyatta získal v úterním hlasování podporu 54,27 procenta voličů. Opoziční kandidát Raila Odinga si zajistil 44,74 procenta hlasů.

Během dvouměsíčního etnického násilí, které propuklo také kvůli volbám, v roce 2007 zemřelo zhruba 1100 lidí. Dalších asi 600 tisíc muselo opustit své domovy.

Podporovatelé nového prezidenta Keni slaví.
Protesty v Keni po volbách 2017.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz