Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při potyčkách ve věznici v centrálním Mexiku zemřelo 16 vězňů. Guvernér nařídil posílit bezpečnost

Svět

  15:00
MEXIKO - Při potyčkách ve věznici v mexickém městě Zacatecas zemřelo na silvestra 16 vězňů a dalších pět utrpělo zranění. Guvernér státu Zacatecas Alejandro Tello v reakci nařídil posílit bezpečnost ve věznicích v tomto regionu v centrální části mexické federace. Informovala o tom v noci na středu místní média.
Věznice - ilustrační foto.

Věznice - ilustrační foto. foto: Reuters

„V úterý odpoledne vypukla násilná hádka mezi vězni v mužském středisku pro sociální reintegraci v Cieneguillas (na předměstí Zacatecasu), která skončila smrtí 16 vězňů a zraněním pěti dalších,“ informoval úřad guvernéra státu Zacatecas v prohlášení.

Potyčky začaly v úterý asi ve 14:30 místního času a kolem 17:00 se podařilo bezpečnostním složkám dostat situaci opět pod kontrolu. Patnáct vězňů ale už bylo mrtvých a jeden posléze podlehl zraněním v nemocnici.

Policie při zásahu zabavila několik střelných zbraní a nožů. Podle deníku El Universal prováděli dozorci ve věznici o víkendu rozsáhlou kontrolu, při níž našli nože, nábojnice a drogy. Zbraně se proto podle místních úřadů zřejmě musely do vězení dostat na silvestra, kdy byl návštěvní den.

Autor:

Mohlo by vás zajímat