5. června 2017 16:44 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při přestřelce na Floridě zemřelo pět lidí, o terorismus se pravděpodobně nejednalo

Vyšetřování střelby v průmyslovém areálu v Orlandu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyšetřování střelby v průmyslovém areálu v Orlandu. | foto: ČTK

ORLANDO Čtyři muže a jednu ženu zastřelil v pondělí ve společnosti Fiamma v Orlandu na Floridě bývalý zaměstnanec, který posléze obrátil zbraň proti sobě. Informovala o tom s odkazem na místní policii zpravodajská stanice CNN. Policie dále uvedla, že čin nijak nesouvisí s terorismem a že podezřelý už v minulosti spáchal několik přestupků.

Muž byl z firmy zabývající se výrobou příslušenství k obytným vozům propuštěn v dubnu tohoto roku. Dnes v 8:00 místního času (14:00 SELČ) se v ní objevil ozbrojen pistolí a nožem. Ten nakonec nepoužil, ale před příjezdem policie zastřelil pět osob, z nichž čtyři skonaly na místě. Posléze zbraň obrátil proti sobě. Sedm osob přítomných na pracovišti útok přežilo. Úřad šerifa informoval, že 45letý útočník údajně v roce 2014 zbil jednoho z kolegů.

Shelley Adamsová společnosti ABC NEWS řekla, že v jí v době útoku zatelefonovala sestra, která ve společnosti pracuje. Pověděla jí, že je v práci a že když vyšla z toalety uviděla někoho ležet na zemi. „Šéf je mrtvý,“ opakovala stále dokola.

Americká média ve svém zpravodajství připomínají, že takřka před rokem se v Orlandu odehrál teroristický útok, který byl nejhorší od atentátů na USA z 11. září 2001. Loni 12. června střelec zabil v orlandském nočním klubu 49 lidí.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz