Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při protiteroristickém zátahu v Saúdské Arábii bylo zatčeno 135 lidí

Nepokoje v Saudské Arábii | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nepokoje v Saudské Arábii | foto: Reuters

RIJÁD Saúdská Arábie v neděli oznámila, že zatkla 135 lidí podezřelých z teroristických aktivit. Mezi zadrženými je 26 cizinců, zbytek jsou Saúdští Arabové, informovala státní agentura SPA. Nejpočetnější skupinu zadržených osob cizí národnosti představuje 16 Syřanů, uvedl mluvčího ministerstva vnitra.

Zadržení patřili ke „skupinám podezřelým z toho, že jejich členy spojuje terorismus“. Zatčeni byli „po opakovaných pokusech poškodit bezpečnost a stabilitu země“, sdělil ministerský mluvčí, aniž upřesnil datum zadržení.

Čtyři desítky zatčených se podle něj vydaly do „konfliktních zón, připojily se k extremistickým skupinám a prošly výcvikem v používání zbraní. Pak se vrátily do království s cílem destabilizovat zemi“, řekl mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:

Bomby, nábory i propaganda

Dalších 54 podezřelých bylo údajně zapojeno zejména do „financování, rekrutování, propagandy a výroby trhavin .... pro extremistické skupiny“.

Jak dále řekl ministerský mluvčí, 17 podezřelých se údajně podílelo na různých incidentech a ozbrojených útocích proti bezpečnostním silám v Al-Avamíji na východě země. Daná oblast, v níž je soustředěna šíitská menšina, byla v posledních letech dějištěm protivládních demonstrací.

Kromě 16 Syřanů jsou mezi zadrženými cizinci také tři Jemenci a po jednom občanu Egypta, Libanonu, Afghánistánu, Etiopie, Bahrajnu a Iráku a jeden člověk bez státní příslušnosti.

,

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...