11. dubna 2018 7:48 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při útěku z vězení bylo v Brazílii zastřeleno 20 lidí

Vězení (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vězení (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Brasília Střelba při hromadném pokusu o útěk z vězení na severu Brazílie si v úterý vyžádala nejméně 20 obětí na životech, včetně 19 vězňů a jejich stoupenců a jednoho dozorce, píše agentura AP. Agentura AFP s odkazem na brazilské úřady uvedla, že se na místě odehrála přestřelka mezi policií a ozbrojenými vězni a jejich stoupenci. Zda se podařilo nějakému vězni uprchnout, úřady vyšetřují.

Incident se stal ve věznici Santa Izabel nedaleko města Belém v severním státě Pará. Podle brazilských úřadů prchajícím trestancům pomáhali ozbrojenci, kteří na vězeňské zdi házeli výbušniny. Někteří z vězňů byli podle policie rovněž ozbrojeni. Následně vypukla mezi bezpečnostními složkami a ozbrojenci přestřelka, která si vyžádala nejméně 20 obětí na životech a čtyři zraněné, uvedly úřady.

Policie rovněž oznámila, že na místě zkonfiskovala dvě útočné pušky, tři pistole a dvě další střelné zbraně.

Největší latinskoamerická země má více než 726.000 vezňů, a řadí se tak k státům s nejvyšším počtem trestanců na světě. Životní podmínky v brazilských věznicích jsou podle agentury AP velmi špatné a šéfové gangů z vězení často dále provozují obchod s drogami.

Loni si střety mezi gangy v brazilských věznicích vyžádaly životy nejméně 125 lidí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz